Invoitix

[quote]Sedm silničních staveb ve Zlínském kraji, které loni zahájilo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), bude pokračovat i letos. ČTK to řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Nejnákladnější bude rekonstrukce silnice druhé třídy mezi Chvalčovem a odbočkou na Rajnochovice na Kroměřížsku za 94,1 milionu korun a oprava nadjezdu ve Vsetíně za 91,8 milionu korun.[/quote]

,,Pro rok 2017 jsme měli naplánováno 34 investičních staveb. Většina z nich byla dokončena v listopadu a v první polovině prosince. Sedm akcí pokračuje do letošního roku,“ uvedl Malý.

Přes zimu podle něj musejí být práce z technologických důvodů přerušeny. Pokračovat budou na jaře, jakmile to dovolí počasí.

Devět kilometrů dlouhý úsek silnice mezi Chvalčovem a Rajnochovicemi v Hostýnských vrších začali stavbaři opravovat loni v srpnu.

,,Dělaly se například opěrné zídky, většina stavby se ale přesunula do roku 2018. V plánu je rekonstrukce vozovky nebo osazení nových svodidel,“ sdělil Malý.

Motoristé musejí na dvou úsecích dlouhých 850 metrů počítat s omezením rychlosti na 50 kilometrů v hodině. Opravy by měly skončit v říjnu.

Naopak rekonstrukce nadjezdu Pionýrů, který přivádí dopravu do centra Vsetína, je z velké části hotová.

,,Jdeme do poslední fáze. Čekají nás sanační práce na spodní stavbě a pokládka nové vozovky, kterou budou tvořit dvě vrstvy gumoasfaltu,“ řekl Malý.

Ze čtyř pruhů na mostě jsou nyní průjezdné dva, na jaře by se ale po mostě zřejmě mohlo jezdit bez omezení.

Do srpna by měla trvat rekonstrukce silnice vedoucí z Velkých Karlovic na Vsetínsku na Soláň. Na podzim by měla skončit rekonstrukce průtahu Hovězím na Vsetínsku. Rozestavěné úseky jsou průjezdné a označené přechodným dopravním značením. V říjnu by měly skončit i rekonstrukce průtahů obcemi Zlechov na Uherskohradišťsku a Sulimov na Kroměřížsku. I ty zůstávají pro motoristy průjezdné, v Sulimově je povolená rychlost omezena na 30 kilometrů v hodině.

ŘSZK, které je příspěvkovou organizací hejtmanství, dostane letos z krajského rozpočtu na investice 270 milionů korun. Schválený rozpočet na rok 2017 počítal s příspěvkem na investice ve výši 180 milionů korun. Další peníze na opravy silnic získává ŘSZK z evropských dotací nebo Státního fondu dopravní infrastruktury. Přehled staveb, které letos zahájí, organizace zatím nezveřejnila.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP