V dozorčích radách pražského dopravního podniku (DPP) a městské firmy Technická správa komunikací (TSK) budou pokračovat členové, kterým vypršelo čtyřleté funkční období. Dnes o tom v pozici valné hromady obou firem rozhodla dosluhující městská rada. Krok má zajistit stabilitu orgánů do doby, než vznikne nová pražská koalice. V čele obou dozorčích rad zůstane současný náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Dosavadní funkční období v dozorčí radě DPP prodloužili radní vedle Scheinherra také dalšímu náměstkovi primátora Pavlu Vyhnánkovi (Praha Sobě), Tomáši Mikeskovi (STAN) a dopravnímu specialistovi Janu Markovi. Kromě toho do rady na neobsazené místo zvolili Filipa Váchu (TOP 09). Dozorčí rada DPP má 15 členů, z toho deset volí městská rada a zbylých pět si mezi sebou volí zaměstnanci.

Podobná je situace v TSK, kde již 28. listopadu vypršelo období Scheinherrovi a dále Marinu Kalovi nominovanými Prahou Sobě, Pavlu Dobešovi (STAN) a Pavlu Richterovi (TOP 09). V radě zůstanou všichni s výjimkou Richtera, kterého za TOP 09 nahradí Martin Jedlička. Rada TSK je devítičlenná a všechny členy volí městští radní.

Radní dnes rozhodli na základě dohody, kterou zástupci dosluhující koalice Pirátů, Prahy Sobě a již neexistujícího společného klubu TOP 09 a STAN dojednali s ODS a ANO. Krok má zaručit pokračování kontinuity dozorčích orgánů městských firem do doby, než se strany dohodnou na nové koalici. To se zatím nedaří, vítězné uskupení Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) by chtělo koalici s Piráty a STAN na vládním půdorysu, ale od voleb se nedaří dosáhnout dohody s Piráty, kteří před časem vytvořili Alianci stability s Prahou Sobě a trvají na její účasti v koalici.

DPP zároveň na základě červnového rozhodnutí radních v souvislosti s korupční kauzou Dozimetr vypsalo konkurzy na všechny pozice ředitelů včetně generálního. V kauze Dozimetr podle policie několik obviněných včetně některých členů vedení DPP organizovalo korupci související s veřejnými zakázkami. Lhůtu pro doručení přihlášek do výběrových řízení na ředitele podnik již dvakrát prodloužil, aktuální termín je 22. prosince. Mezitím již firma vybrala nového ekonomického ředitele, kterým se stal Jiří Pařízek.

DPP je největší městskou firmou, která zaměstnává asi 11.000 lidí a má na starosti provoz MHD. TSK se stará především o údržbu a opravy silnic v metropoli.

Zdroj  :ČTK