[quote]Veletrhy patřily v době pandemie k nejpostiženějším, sice řada z nich byla organizována online, ale lidský kontakt a přímá komunikace se úplně nahradit nedala. K tradičním veletrhům patří veletrh IPACK-IMA, který má za sebou již 24 „živých“ ročníků a v současnosti slaví 60 let svého vzniku. Organizátoři zároveň doufají, že se jeho brány zase otevřou na začátku května 2022.[/quote]

 

IPACK-IMA, který je naplánován na 3. až 6. května 2022, je mezinárodním referenčním bodem určeným nejen světu obalů a příslušných technologií, ale i zpracovatelům, tedy výrobcům produktů.  V roce 2018 ho navštívilo více než 74000 návštěvníky z potravinářského, nápojového a nepotravinářského průmyslu, kteří se zde setkali s více než 1500 vystavovateli.

 

Plány a novinky v roce 2022

Organizátoři plánují v novém ročníku větší zaměření na nepotravinářský sektor, především se zvláštním zřetelem na chemický a farmaceutický sektor. Podle řady prognoz se jedná o dva z hlavních segmentů, které budou nabízet řadu nových rozvojových příležitostí nejenom pro producenty sortimentu, ale i pro obaláře.  IPACK-IMA plánuje v roce 2022 využít pro chemicko-farmaceutický sektor celý pavilon.

 

“Cross-contamination” aneb synergie mezi odvětvími

Především v rámci spotřebního zboží a zboží dlouhodobé spotřeby budou dvě celé haly věnovány technologickým řešením které propojují jednotlivé části výroby, logistiky a balení. Mezi tyto „křížící“ systémy patří např. technologie end-of-line, paletizace, kódování, značení, etikety a další intralogistická řešení.

 

Zdroj  :ČTK