Zdroj: Pixabay.com
DPP

Vláda ve středu zřejmě vymění pět z devíti členů řídicího výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který slouží k financování dopravních staveb. Ze sedmi členů, kterým končí čtyřleté funkční období, ministr dopravy Dan Ťok navrhl prodloužit členství třem. Vyplývá to z návrhu, kterým se bude ve středu zabývat kabinet.

V SFDI by další čtyři roky měli zůstat náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva, ředitel odboru strategie ministerstva Luděk Sosna a zmocněnec pro digitální vzdělávání ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ivan Pilný.

Za členy výboru jsou nově navrhováni ředitel odboru infrastruktury a územního plánu ministerstva dopravy Josef Kubovský, který se má stát místopředsedou, ředitel odboru fondů EU ministerstva dopravy Marek Pastucha, ředitel odboru drážní a vodní dopravy ministerstva dopravy Jindřich Kušnír, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová a ředitelka odboru financí a ekonomiky ministerstva dopravy Magdalena Faltýsková.

Ve fondu skončí místopředseda výboru Kamil Rudolecký a dále Milan Urban, Jiří Zemánek a Jiří Koliba, kterým vypršel mandát, a Libor Topol, kterého ministr navrhl odvolat před koncem funkčního období. Ministr dopravy je ze zákona předsedou výboru.

Při výběru nových členů výboru bylo přihlíženo k jejich dosavadní minimální pětileté praxi v oborech dopravy, veřejného financování nebo územního plánovaní, uvedlo ministerstvo. U místopředsedy výboru byla stanovena délka praxe minimálně deset let.

Státní fond dopravní infrastruktury slouží pro rozvoj, výstavbu, údržbu a modernizaci silnic a dálnic, železničních dopravních cest a vnitrozemských vodních cest. Rozpočet SFDI na letošní rok počítá se 72,5 miliardy korun ze státního rozpočtu včetně dotací z EU. Loni to bylo zhruba o deset miliard víc.

Zdroj: ČTK