Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

Známá obchodní známka, že lidé jsou nejdůležitějším majetkem společnosti, získala v posledních letech nový význam v oblasti logistiky. Společnosti vždy potřebovaly inteligentní a motivované profesionály, aby navrhli, sestavili a spravovali své dodavatelské řetězce. Ale v dnešní stále se měnící komplexní globální krajině je profesionální talent ještě důležitější konkurenční výhoda.

V tomto příspěvku je prozkoumána otázka, proč právě management talentů v oblasti dodavatelských řetězců by měl být pro společnosti – a pro každého odborníka – tou nejvyšší prioritou.

Převratné důvody, proč se zaměřit na management talentu

Řízení talentů je správně spojeno s funkcí lidských zdrojů, ale v reálu musí být zapojeno mnohem více oddělení. To platí zejména pro řízení dodavatelského řetězce, což je oblast, která potřebuje stále se rozšiřující kombinaci dovedností a odborných znalostí, aby splnila své taktické a strategické odpovědnosti.

Zde je pět důvodů, proč profesionálové dodavatelského řetězce na všech úrovních musí být pilní manažery talentu

Řešení krize nedostatku talentu

Odhaduje se, že v současné době existuje jedna kvalifikovaná osoba na každých šest pracovních míst v dodavatelském řetězci. Rada odborníků pro řízení dodavatelského řetězce (CSCMP) předpovídá, že v roce 2018 bude muset průmysl pouze ve Spojených státech nalézt dalších 1,4 milionů lidí, aby naplnily svůj cíl.

Hlavní problém pro vaše firemní představitele

Mezi obavy, které nedají generálním ředitelům spát, patří  nedostatek talentovaných zaměstnanců, který se udržuje na horních příčkách seznamu. Domnívám se, že obchodní lídři mají dvě pracovní náplně: zajistit obchodní výsledky a rozvíjet své talenty.

Náklady na zaměstnance

Obrat zaměstnanců, ať už z důvodu špatného výběru nebo dobrovolného odchodu zaměstnance za jinou příležitostí, je rušivý a nákladný. Výměna mladého profesionála hned ze začátku jeho kariéry může stát přibližně 15 000 až 20 000 dolarů. Schopnost udržet si talent ve firmě je obzvláště kritická pokud jde o mladší skupiny zaměstnanců, jako jsou Miléniové, kteří mají tendenci měnit práci častěji.

Dnešní nábor je zítřejším vůdcem

Odborníci v logistice brzy vylezou po kariérním žebříčku a ujmou se vedoucí pozice – jsou to vaši budoucí obchodní partneři a zákazníci.

Váš tým může těžit z nových talentů

Mladí pracovníci přinášejí na stůl nové dovednosti. Mají mezinárodní perspektivu a jsou extrémně technicky zdatní a oplývají tvůrčími vlastnostmi, které se dobře hodí pro stále komplexnější celosvětový průmysl.

Závěrečné myšlenky

Pokud se nachází talent v srdci úspěšné společnosti, pak je v zájmu každého, aby pomohl zajistit, že podnik z důležitého zdroje těžil

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP