[quote]V Ústeckém kraji se v novém jízdním řádu výrazně nemění objem železniční dopravy. Novinkou je přímý spoj mezi Ústím nad Labem a Drážďany, který pojede od jara do podzimu o víkendech a svátcích. Na stejné trati v době adventu jezdí vlak s názvem Vánoční kometa. Změny v novém jízdním řádu, který začne platit 10. prosince, dnes představili v Ústí nad Labem zástupci Českých drah.[/quote]

Do Drážďan se mohou Ústečáci pohodlně dostat několika rychlíky, které v krajském městě zastavují. Od 30. března do 28. října 2018 pojede o víkendech a svátcích nový přímý vlak mezi těmito městy. Vlak bude zastavovat ve stanicích Děčín, Bad Schandau a pak až v Drážďanech. Stejnou trasu v době letošního adventu absolvuje vlak Vánoční kometa.

Ústecký kraj zamýšlel také objednat přímý vlak z Ústí na Moldavu v Krušných horách, která je oblíbeným cílem lyžařů, běžkařů a cyklistů. Úsek Dubí až Moldava je ale po havárii z března stále nesjízdný, a vlak proto nepojede. Turistický vlak naopak pojede od konce března do konce října z Děčína do Mikulášovic v národním parku České Švýcarsko.

Cestující, kteří využívají vlaky na hlavní podkrušnohorské trati, se dočkají podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové lepšího komfortu. Starší vozy na linkách mezi Chebem a Ústím nahradí modernizované klimatizované vozy, kde bude možné připojit do zásuvky elektroniku. Vylepšené vlakové soupravy budou jezdit také na trati Děčín – Praha.

V regionální dopravě najdou cestující změny v jízdním řádu pouze minimální. V Ústeckém kraji pojede 985 vlaků, z toho je 14 spojů EuroCity, 84 rychlíků, 36 spěšných vlaků a 851 osobních vlaků. Z toho je 892 spojů v objednávce Ústeckého kraje. V kraji platí na všech linkách také tarif integrovaného dopravního systému dopravy Ústeckého kraje.

Zdroj: ČTK