DPP

[quote]Brity dojíždějící za prací vlakem vyčerpává už několik dní zpožďování dopravy. Poslední kapkou byl pro mnohé včerejší ranní incident, kdy vlaky mezi hrabstvím Surrey a londýnským nádražím Waterloo zpomalila labuť. Zatoulala se na koleje a doprava se o půl hodiny zpozdila, ačkoli společnost South West Trains ujistila, že pták byl z kolejí rychle odnesen.[/quote]

Mluvčí společnosti se za narušení jízdního řádu omluvil. „Zaměstnanci přišli na místo a odnesli labuť do bezpečí,“ řekl s tím, že bohužel i tak incident vyvolal řetězovou reakci a zpozdil více spojů.

Mnozí cestující na twitteru labuti její procházku nezvyklým místem rychle odpustili, avšak našli se i rozhořčení jedinci.

„Pouze v Británii může železniční dopravu zastavit jediná labuť,“ zlobil se uživatel twitteru Ben Rooney.

Když železniční společnost promptně na twitter umístila informaci o příčině zpoždění, objevily se rychle peprné odpovědi. „Tak zahoukejte,“ napsal někdo. „Jak dlouho asi tak trvá odnést labuť, není to snad slon?“ přidal se další rádce. „Labuť na kolejích! A vy si myslíte, že můj šéf tomu bude věřit?“ tázal se další. Uživatel zvaný Capucho se nechal zcela unést, když napsal: „Tak ji přejeďte, sakra!“

Nervozita se dá podle britských médií částečně vysvětlit tím, že dojíždějící teď vyčerpává časté zpoždění vlaků, jehož důvodem jsou stavební práce, kvůli kterým je na nádraží Waterloo uzavřena polovina nástupišť.

South West Trains dnes neměla šťastný den, protože několik hodin po incidentu s labutí musela oznámit zpomalení dopravy na jižní trati v důsledku přítomnosti krav na kolejích.

Zdroj: ČTK