[quote]Vlaky společnosti RegioJet loni svezly na českých a mezinárodních linkách 4,67 milionu cestujících, což je meziročně o čtvrtinu více. Důvodem nárůstu bylo zavedení tří párů spojů mezi Prahou, Brnem a Bratislavou od prosince 2016, uvedl v tiskové zprávě mluvčí firmy Aleš Ondrůj. České dráhy ani Leo Express loňské počty cestujících zatím nezveřejnily. Z loňských pololetních zpráv vyplývá, že zájem o cestování je obecným trendem na železnici a počty rostou všem dopravcům.[/quote]

Vlaky soukromého dopravce, který patří Radimu Jančurovi, nyní jezdí mezi Prahou, Ostravskem a východním Slovenskem a mezi Prahou, Brnem a Bratislavou. Od loňského prosince jezdí do Brna v podstatě každou hodinu, část vlaků pokračuje do Bratislavy a část i do Vídně, počty cestujících tedy meziročně dál rostou.

Vzhledem k rozšíření vlakových spojů RegioJet zrušil zhruba polovinu autobusových spojů mezi Brnem a Prahou a jezdí nikoli dvakrát, ale jednou za hodinu.

Server Zdopravy.cz  informoval, že společnost bude v následujících týdnech postupně rušit některé nevytížené autobusové linky. Týká se to například spojení Prahy s Hradcem Králové a Trutnovem, Prahy se Strakonicemi a Pasovem, Prahy s Varšavou a Brna s Českými Budějovicemi.

Dopravce zatím nezveřejnil výroční zprávu za rok 2016, není tedy známé, jak v tomto roce hospodařil. Podle mluvčího sice společnost o povinnosti zveřejnit výroční zprávu ví, ale nechce dávat údaje konkurenci, která zprávu také nezveřejňuje. Konkurencí je především FlixBus, který loni masivně expandoval na trh dálkového autobusové dopravy.

Zdroj: ČTK