Invoitix

[quote]Autobusy, trolejbusy a tramvaje MHD v Plzni ujedou letos 15,389 milionu kilometrů. Radnice dá na veřejnou dopravu ze svého rozpočtu 869,3 milionu korun. Meziroční mírný nárůst ujetých kilometrů je dán zejména větším počtem plánovaných výluk kvůli velkým státním investičním akcím v Plzni. Objednávku veřejné dopravy u městské firmy Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) schválili radní.[/quote]

Loni město u PMDP objednalo 15,329 milionu kilometrů za 836 milionu korun. Dopravní podniky mají nyní přes 120 autobusů, 116 tramvají, 89 trolejbusů. Ročně přepraví kolem 100 milionů lidí.

,,Větší počet plánovaných výluk samozřejmě vždy znamená zajištění náhradní dopravy, i ta se do objednávky promítá,“ vysvětlil primátorův náměstek pro dopravu Petr Náhlík.

Například Ředitelství silnic a dálnic letos pokračuje druhou etapou v rekonstrukci mostu generála Pattona, Správa železniční dopravní cesty má do 31. srpna dokončit stavbu druhého železničního mostu nad Mikulášskou ulicí. Veřejnou dopravu ovlivní i městské investice, jako je výstavba autobusového terminálu v Šumavské ulici nebo rekonstrukce Dlouhé ulice na Doubravce, popsal Náhlík.

Nejvíce kilometrů najedou ve městě autobusové linky. Je jich 36 a radnice pro ně objednala u dopravních podniků 5,568 milionu kilometrů, tramvaje na třech páteřních linkách ujedou 5,341 milionu kilometrů, pro deset trolejbusových linek objednalo město 4,48 milionu kilometrů.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP