[quote]Scodix na počátku prosince oznámil uvedení na trh  nového polymeru PolySense ™ 550, který je určen především pro oblast digitálního zušlechťování potravinových obalů.  Polymer, který je kompatibilní s celým portfoliem Scodix Ultra, je již v současnosti používán italským výrobcem skládaček, společností Packly.[/quote]

 

V záplavě konkurence tvoří zušlechťování  na obalu výrazné prvky, které často rozhodují o koupi produktu. Nový polymer Scodix PolySense 550 rozšiřuje portfolio Scodix a zároveň poskytuje zákazníkům možnost výrazně se odlišit od konkurence – což je u balených regálů supermarketů zásadní. Benefitem je bezpečnost polymeru u balení potravin.

 

Lakování Scodix – výrazná podpora marketingu

Digitální efektové lakování patří mezi nejvýraznější a nejatraktivnější technologické možnosti zušlechťování. Řada značek ho využívá při realizaci grafického designu na obalu a potvrzuje i často jeho úspěšnost při podpoře zákazníkova výběru či i jeho významného přispění nejenom v rozhodování o koupi, ale i k posílení loajality ke značce.

 

Scodix pro nepřímý styk s potravinou

Scodix PolySense 550 je dobře využitelný pro strukturální lakování, vyznačuje nízkou migraci a je certifikován pro nepřímý kontakt s potravinou.  Scodix zúročil své čtyřleté zkušenosti s výrobou nízkomigračního  Scodix PolySense ™ pro tiskovou technologii Scodix E106 určenou pro  obalový průmysl. Produkt byl testován laboratořemi SQTS ve švýcarském Curychu a schválen podle švýcarské normy. S novým polymerem již pracuje společnost Packly, která tímto rozšířila možnosti digitálního zušlechťování i na potravinové obaly.

 

Zdroj  :ČTK