[quote]Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí vzrostl o 25,7 procenta na 2,2 miliardy USD (48,3 miliardy Kč). Výsledky překonaly odhady analytiků a firma ve svém sdělení mírně zlepšila výhled příjmů na celý rok.[/quote]

Bez mimořádných položek zisk na akcii činil 3,33 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou FactSet čekali zisk 3,25 dolaru na akcii. Příjmy stouply o pět procent na 24,26 miliardy USD (532,1 miliardy Kč) a rovněž překonaly odhady analytiků.

Příjmy divize komerčních letadel se zvýšily o jedno procento na 14,48 miliardy USD, analytici čekali výraznější nárůst. Dodávky letadel vzrostly o šest procent na 194 kusů. Tržby divize obranné a vesmírné techniky a bezpečnostních systémů stouply o devět procent na 5,59 miliardy USD.

Boeing mírně zlepšil odhad příjmů na letošní rok na 97 až 99 miliard USD z dosavadního odhadu 96 až 98 miliard USD. Aktualizovaný výhled je v souladu s odhady analytiků, kteří čekají příjmy 98 miliard dolarů. Výhled zisku firma nechala beze změny. Varovala však, že její zisková marže, tedy podíl zisku na tržbách, v obranné divizi bude nižší kvůli růstu nákladů na program tankovacího letadla KC-46.

Zdroj: ČTK

DPP