Invoitix

[quote]Více než 350 osob se zúčastnilo na galavečeři spojené se slavnostní ceremonií předávání ocenění WorldStar Awards (WorldStar Awards Presentations & Gala Dinner), pořádané s velkým úspěchem Obalovým institutem Syba, členem WPO. WorldStar Awards je nejvýznamnější globální soutěž na světě, pořádané World Organization Organisation (WPO, www.worldpackaging.org). Tato akce patří mezi TOP obalové události a to nejen u nás.[/quote]

Na slavnostním ceremoniálu v Empire Hall Slovanského domu v Praze se zúčastnilo 97vítězných laureátů z celkem 219 oceněných obalů z 25 zemí.

En.Dru a „lůzři“

Večerem bravurně provázel beatboxer Ondřej Havlík alias En.Dru, skvělou atmosféru večera potvrdilo závěrečné vystoupení skupiny Losers Cirque Company, novodobých cirkusáků.

Pierre Pienaar, President WPO

 Best-of-the-best packaging

Je pravomocí Pierre Pienaara, prezidenta WPO udělit nejlepším obalům z nejlepších speciální ocenění PRESIDENT’S AWARD.

  

GOLD PRESIDENTS AWARD – IDC Aseptic

GOLD PRESIDENT’S AWARD byla udělena společnosti International Dispensing Corp., China za obal IDC aseptic bag-in-dispenser beverage packaging for food service.

SILVER PRESIDENT’S AWARD byla udělena společnosti Starlite Printers (Far East) Pte Ltd., Singapore za obal 2018 CNY Gift Pack.

BRONZE PRESIDENT’S AWARD byla udělena společnosti JF Packaging Ltd., Sri Lanka za obal Active Packaging system for the Packing Of Prawns.

Sustainability, Marketing and Packaging that Saves Food

 

Drop and Taste

Zlatým vítězem speciální kategorie Obaly šetřící potraviny, zástupci společnosti SMILEYSYS, Itálie byli během večera přítomni, aby převzali svá ocenění za jejich  Drop and Taste  – za balení, které má 30% redukci plastů, je dokonale uzavíratelný, přispívá k optimalizaci logistiky a je uživatelsky přívětivý.

Jospak Boardbased Tray

Nejvyšší ocenění z pohledu udržitelnosti GOLD Sustainability Award získala firma Jospak Oy Tray, Finsko za obal Jospak Boardbased Tray, který kombinuje nejlepší funkčnost misky z lepenky a plastové víčkovací fólie, obsahuje o 85 % méně plastů, ale stále uchovává čerstvé potraviny, a je také plně recyklovatelný.

Cat Milk in Aluminum Portion-Packs

Cena Marketing Gold Award byla udělena společnosti Constantia Flexibles International, Rakousko za obal Cat Milk in Aluminum Portion-Packs, mléko pro kočičí miláčky v hliníkových jednoporcových kapslích, trendy balení s jednou porcí, 4 variace, prodloužená trvanlivost, snadné otevírání, snadné dávkování, čisté, hygienické, vizuálně přitažlivé, perfektní a pohodlné balení pro občerstvení domácích mazlíčků.

Podrobné informace o výhercích naleznete na www.worldstar.org.

 Lifetime Achievement in Packaging Award

Tři obalové osobnosti obdrželi ocenění za celoživotní přínos v obalovém sektoru Lifetime Achievement in Packaging Award, přičemž všichni byli přítomni na slavnostním předávání cen. Toto ocenění bylo založeno v loňském roce s cílem uznat a ocenit excelenci ve všech aspektech vědy, technologií, designu a aplikací obalových technologií ve všech zemích světa. Porotci z celého světa a minimálně jeden z každého kontinentu, vybrali:

Gill Loubser, Jihoafrická republika, který uvádí: „Přirozeně, strávila posledních 40 let psaní o obalovém průmyslu, jsem potěšena a nesmírně poctěna tímto oceněním. Musím však také poznamenat, že jsem vlastně poctěna za to, že jsem dělala něco, co jsem milovala.

Nejzajímavější kariéru jsem si užila jako novinářka, redaktorka a vydavatelka v oboru obalů a tisku. Existuje zásada: „Vyberte si práci, kterou milujete, a nikdy nebudete muset pracovat ve svém životě ani den“ a mohu ručit za její pravdivost. Nesmírně jsem si užila setkání s chvályhodnými lidmi v celé Jižní Africe a ve všech částech zeměkoule ve svém hledání relevantních článků a mnoho z nich se stalo osobními přáteli; a já zůstávám nesmírně fascinována stále se měnícími, stále se vyvíjejícími technologiemi, které jsou ve hře v těchto dynamických odvětvích.

Věřme, že toto ocenění přebilo hořkost její účasti na zasedání WPO v Praze v roce 1998, kdy byla cestou z letiště okradena.

 

Cokoliv, čeho jsem dosáhl, nebylo provedeno ve vakuu. Bylo to týmové úsilí a já zase ctím každou osobu, která byla součástí těch vítězných týmů za poslední čtyři desetiletí. Opravdu si vážím jejich loajality, podpory a náklonnosti “, říká Shahid Sheikh, Velká Británie -„ Slova nemohou skutečně vyjádřit radost, kterou mi toto ocenění přináší, jsem nesmírně poctěn a vděčný. Toto ocenění je věnováno mým rodičům a mému mentorovi a staršímu bratru panu Khalidovi Sheikhovi, který bohužel v roce 2014 zemřel, bez kterého by žádný z našich úspěchů nebyl možný “.

Třetím oceněným je Keith Chessell, Austrálie. Keith říká: „Byl jsem velmi poctěn, že jsem byl WPO uznán obdržet toto ocenění. Je velkým povzbuzením v roli, kterou jsem hrál v posledních letech při vývoji udržitelného obalového designu na australské scéně. V svém více než 50 letém profesním životě s obalovým průmyslem z odvětví rychleobrátkového  zboží (FMCG) poskytl mi poskytl potravinářský a nápojový průmysl příležitost pracovat s téměř všemi formami obalových materiálů. Inovace, vývoj a změny, ke kterým došlo v obalovém a potravinářském průmyslu, znamenaly, že nikdy nebyl nudný okamžik a vždycky jsem se tolik naučil. Vrcholem byla příležitost pracovat s mnoha různými lidmi, a to jak ve výrobě potravin, tak ve společnostech zabývajících se balením. Jsem velmi vděčný a oceňuji mnoho znalých a zkušených odborníků v oboru, kteří se tak ochotně podělili o své nápady, odborné znalosti a znalosti v oblasti navrhování obalů a řešení problémů spojených s balením – učení se o práci “.

Pierre Pienaar, prezident WPO dodává: „Tato prestižní ocenění budou slavit a trvale zachovávat kolektivní úspěchy těchto velkých inovátorů“

 

WorldStar Packaging Awards 2019

Vítězové všech kategorií WorldStar 2019 si můžete prohlédnout na www.worldstar.org a webu WPO www.worldpackaging.org.

WorldStar Packaging Awards 2020

Přijímáno přihlášek do WorldStar Packaging Awards 2020 bude otevřeno od poloviny června; uzávěrkou je 20. září 2019. Online registraci lze provést na adrese www.worldstar.org. Stačí předtím ovšem uspět v rkognoskované sobalové soutěži, mezi něž patří i naše národní soutěž OBAL ROKU (uzávěrka již brzy: 30.05.2019).

 CZ+SK laureáti WS 2019

V Praze si ocenění převzali i zástupci českých a slovenských výrobců :

Boxmaker za obal Revers package

Colognia Press za obal Switchle

ETFLEX za obal Wine label – Velka slipka a za  obal Wine label – Rodinne vinarstvi Sedlak

Fiala & Sebek – Visual Communications za obal Becherovka Original Limited Edition

Mondi Bupak za obal Packaging closing optimization, dále za obal Yohurt tray with tear tape a za obal Pallet utilization support item

MORAVIA CANS & Unilever za obal Dove 150ml deo/apa UNIPAP za obal Mini HeavyDuty

Schoeller Allibert za obal Combo Fructus

Smurfit Kappa & Saar Gummi za obal Sardines

Smurfit Kappa & Biomedica za obal Not a drop wasted

Smurfit Kappa & Feedo za obal Cardboard Castle

 

Zdroj : SYBA

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP