Invoitix

Japonský logistický provider Yusen Logistics rozšiřuje svoji globální certifikovanou síť poboček splňujících přísné limity správné distribuční praxe (GDP – Good Distribution Practices) také o pobočky v Čechách a na Slovensku.

 

Společnost Yusen Logistics (Czech) s.r.o. pod kterou spadá operativa v Čechách a na Slovensku prošla úspěšně interním auditem zaměřeným na dodržování správné distribuční praxe při přepravě, manipulaci a krátkodobém skladování zásilek v letecké, námořní a silniční přepravě.

 

Logistika a organizace přepravního řetězce léčivých přípravků je velmi náročným procesem směřujícím v konečném důsledku k ochraně zdraví pacientů – uživatelů léčiv a jako taková musí dodržovat velmi vysoké standardy kvality, ochrany zboží před kontaminací, dodržování stanovených teplotních režimů s důrazem například na dohledatelnost jednotlivých šarží, identifikaci padělků, stanovení odpovědných osob ve společnosti a samozřejmě průběžné vyhodnocování a řízení rizik spojených s dopravou a logistikou.

 

Celý proces “Certifikace” byl zahájen v březnu letošního roku a zahrnoval komplexní nastavení pravidel, postupů a standardů aplikovaných do provozu logistické společnosti při řízení dodavatelů služeb společnosti a vyžadovaných zákazníky – výrobci a distributory léčiv a jako takový byl úspěšně zakončen v říjnu. Proces implementace a dodržování předpisů zahrnoval kromě interního nastavení povinných atributů operativy také pohled do provozů našich dodavatelů, kteří nám umožnili ve svých prostorech provést kontrolu dodržování pravidel manipulace se zásilkami.

 

Celým auditem nás prováděli Astrid Thorissen – Globální Manažer kvality ve farmaceutickém průmyslu a Carmen Zou – Evropský Manažer kvality.

 

„Úspěšným uzavřením projektu shody – certifikace, jsme připravili podmínky pro růst společnosti i v rámci farmaceutického průmyslu, který patří v Yusen Logistics ke klíčovým průmyslovým odvětvím, ve kterém společnost poskytuje svoje služby nejenom v zemích západní Evropy, ale po celém světě. Připojili jsme se tímto k již dříve certifikovaným provozům v Polsku a Maďarsku, abychom zajistili rozšíření sítě i do zemí CEE a dokázali tak zajistit služby destinačního agenta v souladu se správnou distribuční praxí“, doplňuje František Klivan, Head of Sales & Marketing společnosti Yusen Logistics (Czech) s.r.o.

Zdroj: Yusen Logistics (Czech) s. r. o.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP