Invoitix

[quote]Nehoda kamionu v Nemojově u Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku dnes zaměstnala desítky hasičů. Vozidlo dostalo smyk, narazilo do zábradlí a začala z něj unikat nafta. Za kamionem havaroval ještě jeden nákladní automobil. ČTK o tom informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.[/quote]

„Nehoda která byla oznámena v 8:02, se obešla bez zranění, ale zkomplikovala na celé dopoledne dopravu na silnici v Nemojově. Hasiči zachytili 700 litrů nafty a zabránili tak masivnímu úniku nafty do okolní přírody,“ uvedla Götzová.

Nafta z havarovaného kamionu s návěsem začala unikat do kanalizace. Na místě zasahovali kromě královédvorských profesionálních hasičů i profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hostinného. Kromě cisteren dorazil na místo také speciální dekontaminační kontejner ze stanice v Trutnově. Únik nafty se podařilo zastavit po více než hodině.

„I přes okamžitý zásah jednotek stačilo uniknout do okolí asi 100 litrů nafty, asi 50 litrů do místního menšího potoka. Na událost byly upozorněny orgány státní správy,“ uvedla mluvčí Götzová.

Hasiči umístili na vodní hladinu sorpční hady a k jímání uniklé látky využili i speciální sorbent určený k použití na vodní hladině. Před polednem byl provoz na silnici v místě nehody obnoven.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP