[quote]Se začátkem letních prázdnin se dál rozšiřuje i nabídka letů na pražském letišti. V současnosti je v letovém řádu více než 100 destinací, které nabízí přes 35 aerolinek. Během července přibudou nové přímé linky do řady evropských míst, například Ryanair bude létat do Varšavy, easyJet otevře spojení do Barcelony, Wizz Air nabídne linky do Říma i Katánie. Dnes o tom informovalo Letiště Praha. Za poslední měsíc přibyly lety do několika desítek destinací.[/quote]

„Zájem Čechů o letní dovolené narůstá a tento trend bude pokračovat i během nadcházejících letních prázdnin. Doporučujeme však cestujícím, aby se na odlet pečlivě připravili a sledovali aktuálně platné podmínky pro cestování. Letecké společnosti již při odbavení musí kontrolovat náležité dokumenty, včetně vstupních formulářů cílové destinace nebo potvrzení o očkování, testu či prodělané nemoci, pokud je dané cílové země vyžadují,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Kvůli kontrolám se prodlužuje i odbavení, podle letiště by tak cestující měli dorazit s předstihem až tří hodin.

Z Letiště Václava Havla se nyní létá do tradičních dovolenkových destinací jako jsou Chorvatsko, Řecko, Malta, Kypr, Bulharsko, Španělsko, Itálie, Egypt, Kanárské ostrovy či Portugalsko. Ze vzdálenějších míst lze cestovat na Madeiru, Island, do Izraele nebo Jordánska. Na dálkových linkách pokračují lety do Dubaje nebo do katarského Dauhá, cestovní kancelář Čedok pak pořádá charterové lety do Dominikánské republiky nebo Maledivy.

Letecký provoz už více než rok výrazně omezuje koronavirová krize. Pražské letiště kvůli ní loni po letech rekordních čísel odbavených cestujících přišlo ve srovnání s rokem 2019 o 79 procent pasažérů. Celkem jich odbavilo 3,66 milionu, což je nejméně za posledních 25 let. V posledních týdnech ovšem provoz postupně roste. V květnu letiště odbavilo téměř 132.000 cestujících, což je meziměsíčně o 30 procent více.