Prostějovská radnice dala z ulic města odtáhnout dalších sedm osobních automobilů, které byly dlouhodobě odstaveny v ulicích města a nemají platnou technickou kontrolu. Pokud si majitelé odtažená vozidla do tří měsíců nevyzvednou a nezaplatí náklady na jejich skladování, tak se je radnice pokusí prodat pomocí dražby. ČTK to sdělil primátorův náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko).

Město k odtažení vozidel podle Pospíšila přistoupilo poté, co je majitelé ani po několika výzvách a po uplynutí zákonných lhůt neodstranili nebo neuvedli do provozuschopného stavu. „Strážníci okrskové služby ve spolupráci s odborem správy a údržby majetku města Prostějova v průběhu roku postupně zabezpečují odtahy vozidel, která mají déle jak šest měsíců propadlou technickou kontrolu a delší dobu blokují parkovací místa v ulicích města. Jestliže je jejich majitelé i přes výzvu magistrátu z veřejného prostoru neodstraní, přistupuje se k odtahu vozidla,“ uvedl Pospíšil.

První dražbu odtažených vozidel radnice uspořádala loni v září, zařadila do ní šest osobních aut. Všechna vozidla našla v aukci kupce. Zájemci za ně zaplatili několik tisíc korun.

Zdroj: ČTK

DPP