DPP

[quote]Zájem o stavbu dálnice D6 z Nového Strašecí do Řevničova má 11 firem a sdružení. Nejblíže k vítězství v zakázce má sdružení Berger Bohemia, Habau, Alpine Bau a Berger Bau. To za stavbu 5,5 kilometru dlouhého úseku požaduje 745 milionů korun. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo dopravy. Všechny zakázky nyní posoudí výběrová komise stanovená vládou, která doporučí vítěze soutěže, uvedl mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.[/quote]

Uvedená nabídková cena je nižší, než kolik ministerstvo dopravy předpokládalo. Podle Neřolda dosahuje 53 procent odhadované ceny. Za nabídkou sdružení vedeného firmou Berger Bohemia se umístily nabídky společností Porr a sdružení vedené firmou VHS.

Nové úseky D6 patří mezi prioritní stavby státu, u nichž ČR vyjednala s Evropskou komisí výjimku, a nemusel se tak znovu opakovat celý proces posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Mezi ně patří rovněž dvojice úseků D11 z Hradce Králové do Jaroměře, u nichž ministerstvo obdrželo nabídky firem před týdnem.

Kromě úseku z Nového Strašecí do Řevničova pracuje ministerstvo na karlovarské D6 rovněž na vybudování obchvatů Řevničova a Lubence.

,,Zatím nepravomocně jsou již vydána povolení na části staveb Nové Strašecí – Řevničov a Řevničov, obchvat. Všechny pozemky jsou smluvně zajištěny. Pokud tedy nedojde k účelovým odvoláním proti stavebnímu povolení či výběru zhotovitele, může výstavba nových částí D6 začít ještě letos,“ uvedlo ve zprávě ministerstvo.

Zdroj: ČTK