Na veletrhu Fachpack presentovala společnost Mondi ve svém velkém stánku celou řadu velmi zajímavých řešení. Mezi ně patří i udržitelná papírová alternativa k původním platsovým multipackům pro značku Hug&Hold.

Producenti FMCG, včetně výrobců nápojů, mají za cíl omezit používání nepotřebných plastů. Tyto cíle jsou v souladu s očekáváními spotřebitelů, kteří již při nákupu stale častěji i řeší udžitelnost nejenom produktu, ale i obalu. Nové řešení Hug&Hold společnosti Mondi aktuálně reaguje na tento trend a vyhovuje potřebám značek a jejich zákazníků.

Kraftový papír s vysokou pevností v tahu

Pro Hug&Hold uvedla společnost Mondi, světový lídr v oblasti obalů a papíru, recyklovatelné obalové řešení na bázi papíru, které nahrazuje plastové smrštitelné fólie běžné u multipack balení PET lahví.

Vlastní obalové řešení má dvě části. Prvním prvkem je patentovaný návlek vyrobený ze 100% kraftového papíru, který obepíná láhve, aby je bezpečně držel. Návlek vyrobený z Advantage SpringPack Plus nabízí vysokou pevnost v tahu a dokáže odolat dostatečné hmotnosti, aby bylo možné lahve stabilizovat během přepravy. Druhým prvkem je odnosný držák, který drží láhve kolem hrdla. Volitelná integrovaná rukojeť umožňuje snadné přenášení a přepravu skupiny lahví. Jednoduché oddělení jednotlivých lahví od sebe je dalším benefitem designu.

Evoluce sekundárních obalů pokračuje

„Evoluce sekundárních přepravních obalů je přesně to, co globální nápojový průmysl potřebuje, když se dívá do budoucnosti. Udržitelná, funkční a plně automatizovaná alternativa ke smršťovací fólii umožňuje majitelům značek bezpečně přejít na řešení obalů na bázi recyklovatelného papíru, aniž by to ohrožovalo jejich produkt nebo logistiku,“ dodává Tarik Aniba, ředitel prodeje a marketingu Corrugated Solutions ve společnosti Mondi.

Zdroj  :SYBA