DPP
Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice je spoluorganizátorem X. ročníku odborného setkání ŽELEZNICE PARDUBICE 2024. Akce se uskuteční tento čtvrtek 11. dubna od 9 do 17 hodin v univerzitní aule. Na pořádání setkání se podílí také Fakulta dopravní ČVUT v Praze. 

Účastníky akce čeká pestrý program a řada zajímavých hostů, kteří se budou zabývat otázkou, jakým směrem se bude česká železnice ubírat. Nosnými tématy letošního ročníku jsou „Dlouhodobé a stabilní financování železnice“, „Velké investiční akce na železnici ve východních Čechách“ a „Železniční technologie budoucnosti.“

Program, včetně vystupujících hostů naleznete ZDE.

Dopoledne se v aule setkají žáci škol se zájmy o technické obory na Veletrhu pracovních příležitostí a osobního rozvoje. Kromě výstavní expozice partnerů, ukázek pracovní techniky, virtuální reality v přímém přenosu nebo prezentace moderních IT technologií, 3D projektování, BIM a digitalizace a využití AI ve stavebnictví, výukové a výzkumné technologie je čekají také simulátory výuky jízdy a řízení provozu a unikátní VRT mobil Správy železnic. Hlavním lákadlem dopoledního programu bude přednáška jedné z největších technologických osobností současnosti PETRA MÁRY na téma „AI – Jak poslední vynález lidstva ovlivní železnici?“.

Odpolední část akce nabídne informace o strategickém investování, velkých investicích Správy železnic v regionu a účastníci se také dozví novinky ze světa české železnice. Mezi vystupujícími budou zástupci Ministerstva dopravy, Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny a vedení Správy železnic.

Zdroj: DFJP