Invoitix

[quote]Jedním z hlavních problémů v chladném prostředí je udržení správné teploty pro výrobky skladované uvnitř. Toto by mělo být provedeno bez ohrožení správného fungování vysokozdvižného vozíku. Dalšími problémy mohou být optimalizace kapacity baterie, ztráty prostoru a problémy způsobené kondenzací. Chcete-li tyto nedostatky vyřešit, uvádíme několik tipů, jak optimalizovat vaše operace.[/quote]

1. Používejte správné vybavení

Spolehlivé, rychlé, manévrovatelné zařízení pro manipulaci s materiálem podpoří plynulý tok zboží, který zajistí, že se čerstvé zboží nezkazí. Mrazírenské provozy jsou jedním z nejnáročnějších pro manipulaci s materiálem, protože teploty pod nulou mohou ovlivnit vaše vozíky. Aby nedocházelo k poruchám a nákladům na opravy, doporučujeme specializované vozíky pro chladírenské sklady se specializovanými doplňky (např. olej pro chladírenské provozy, nápravy z nerezové oceli apod.). Navíc s předprovozní kontrolou mohou pracovníci zajistit, aby zařízení bylo připraveno pro práci.

2. Vyplňte prostor

Prostor v chladírnách je nákladný. Proto je třeba optimalizovat využití vašeho skladového prostoru. To můžete provést výběrem možností úložiště, které využívají objem vašeho skladu co nejúčinněji. Například automatizované nosiče nákladu maximalizují využití prostoru při zachování vysokého výkonu a minimalizaci počtu pracovníků nutných v chladírně.

3. Podívejte se na nové energetické řešení

Věděli jste, že lithium-iontové baterie ztrácejí výkon v chladicím skladu jen velmi málo a mají energetickou účinnost, která je až o 30% vyšší u klasických baterií? To umožňuje delší provozní dobu, příležitostné nabíjení a v kombinaci s možností nabíjení v chladírenském skladu díky řešení vytápění akumulátoru, jsou vozíky schopny provádět úlohy nepřetržitě celou směnu.

4. Ujistěte se, že obsluha stroje má dostatečné pohodlí

Vedle správného oblečení bude produktivita pracovníků těžit z intuitivního a spolehlivého vybavení. Například vybavení vysokozdvižného vozíku – vyhřívaná kabina může přispět k ochraně zdraví a bezpečnosti vašich zaměstnanců. Zvláštní náklady spojené s vyhřívanými kabinami mají rychlou dobu návratnosti, protože produktivita zůstává vysoká díky tomu, že zaměstnanci jsou v pohodlí při jejich přesunu a tím méně pracovních přestávek (to je běžná praxe v chladném prostředí a obvykle představují 10% -15% ztrátu produktivity) .

5. Zvažte automatizaci u opakujících se úkolů

Jednoduchý způsob, jak snížit počet pracovníků v chladírnách, je automatizovat určité procesy. Zavedení automatizovaných skladových vozíků pro přepravu nebo skladování palet lze postupně postupně rozšiřovat. Zaměstnanci pak mohou převzít alternativní úkoly, pokud nejsou vystaveni drsným pracovním podmínkám.

6. Držte krok se servisem

Práce v chladných a mokrých podmínkách na vašich strojích způsobuje značné opotřebení. Přístup ke kvalifikovaným servisním technikům a originálním dílům je klíčem pro bezproblémovou práci 24 hodin denně 7 dní v týdnu. S našimi inteligentními vozíky jsme schopni vás podpořit pomocí údajů poskytovaných telematickými službami za účelem zlepšení fungování vysokozdvižného vozíku. Vždy doporučujeme, abyste požádali o servisní plán, zejména při práci s vysokozdvižnými vozíky v náročných podmínkách, jako je chladírenské prostředí.

 

 

Zdroj : Toyota MH

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP