Invoitix

Ruské aerolinky Aeroflot zruší od 8. března všechny lety do zahraničních destinací kromě Běloruska, oznámila firma podle agentury TASS. Rozhodnutí vejde v platnost od pondělních 22:00 SEČ a vedly k němu „okolnosti, které brání provozování letů“, uvedla největší ruská letecká společnost, podle níž vnitrostátní spoje zůstanou zachovány. Aeroflot od pondělí již zrušil všechny lety na území EU, která kvůli ruské invazi na Ukrajinu uzavřela vzdušný prostor pro všechny ruské stroje.

Ruská federální agentura pro leteckou dopravu Rosaviacija dnes doporučila všem ruským aerolinkám, které si pronajímají stroje od zahraničních firem, aby od neděle pozastavily lety mimo Rusko a od 8. března i ze zahraničí do Ruska. Kvůli sankcím, které na Rusko uvalily západní země v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu, podle ní hrozí zabavování letadel v cizích zemích.

Západní země uvalily na Rusko v oblasti letectví tvrdé postihy. Kromě uzavření leteckého prostoru například přestali do země dodávat náhradní díly dva největší výrobci dopravních letadel Airbus a Boeing.

Podle časopisu Aviation Week mají ruské aerolinky tři čtvrtiny svých strojů v pronájmu, přičemž polovinu z nich od evropských společností, které často mají sídlo v Irsku. Nově uvalené sankce podle evropských činitelů umožňují těmto firmám, aby stroje zabavily a stáhly zpět do EU.

Dočasné zrušení všech letů do zahraničí oznámily již v pátek ruské aerolinky S7, které jsou po Aeroflotu druhé největší v zemi.

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP