[quote]Severní Amerika, Afrika, Evropa a Asie – kontinenty tak vzdálené od sebe a tak odlišné. Na první pohled se může přeprava z jednoho kontinentu na druhý zdát neuvěřitelně obtížnou. Zároveň odborníci AsstrA přepravují náklad ve všech směrech, neboť ani horizont pro ně není žádným limitem.[/quote]

Zákazníci mezinárodní skupiny pro přepravu a logistiku skupiny společností AsstrA-Associated Traffic AG využívají výhod profesionální a bezpečné přepravy kontejnerů do všech koutů světa.

Ljuubov Zakharova, vedoucí pobočky AsstrA v Itálii, poznamenává: „Přeprava zboží, zejména na dlouhé vzdálenosti, například mezi kontinenty,  je finančně nejvýhodnější při využití námořní přepravy. Nákladní přeprava po moři je také populární díky vysoké přepravní kapacitě lodí a minimálnímu omezením v oblasti nakládání zboží. Zákazníci AsstrA plně využívají výhod kontejnerové přepravy a souvisejících služeb. Námořní přeprava je spolehlivá a efektivní, zejména v případě dodávek na dlouhé vzdálenosti. S ohledem na požadavky zákazníků, tým zkušených odborníků AsstrA nabízí nejlepší trasy pro kontejnerovou přepravu za konkurenční ceny.  Není důležité, jak vzdálená jsou od sebe místa nakládky a vykládky. AsstrA spojuje kontinenty bez ohledu na vzdálenost. “

Evropa ➜ Severní Amerika

Na začátku letošního roku jeden z klíčových klientů AsstrA využil veškeré výhody námořní přepravy, aby dodal kovoobráběcí zařízení z Itálie do Mexika.

„Tým odborníků AsstrA organizoval přepravu zboží v 6  kontejnerech typu flat rack ( kontejner s bočnicemi). Specializované nákladní automobily z Itálie dodaly náklad do přístavu Janov. Náklad byl zajištěn v kontejnerech a dodáván oceánským plavidlem do přístavu určení v Mexiku. Hlavním problémem tohoto projektu byla krátká doba realizace. Na nakládku a zajištění přepravovaného zboží v přístavu byly vyčleněny pouze 2 dny. Nejdůležitější věcí je, že zákazníci AsstrA obdrželi kvalitní a vysokorychlostní služby, “sdělil Marco Casali, specialista na lodní přepravu a projektové náklady v AsstrA.

Evropa ➜ Afrika

Zákazníci společnosti AsstrA využívají výhod lodní přepravy do Afriky.

„V roce 2018 se strategický klient uchýlil ke službám AsstrA pro profesionální mezikontinentální námořní přepravu zařízení. Příjemcem byla největší italská ropná a plynárenská společnost, která budovala ropnou rafinérii v Luandě v Angole. Jednalo se o  velmi zajímavý projekt. Od září 2018 do března 2019 odborníci AsstrA dodávali technologická zařízení pro novou rafinérii v Luandě. Pro včasnou a bezpečnou realizaci projektu odborníci AsstrA přepravili  náklad pomocí 1 platformy typu flat rack a 10 dalších kontejnerů. Přeprava do Angoly je obzvláště obtížná díky dokumentaci, která musí být v době nakládky odsouhlasena místními úřady. Díky zkušenostem týmu AsstrA obdržel klient individuální řešení, která splnila  všechny jeho požadavky, “říká Stefano Morlini, obchodní specialista AsstrA.

Další zajímavý projekt námořní přepravy, realizovaný odborníky AsstrA, probíhal na trase Itálie – Egypt.

Stefano Morlini vysvětluje: „Koncem února – začátkem března letošního roku, klient skupiny společností využíval služeb námořní přepravy z Itálie do Egypta. Specialisté AsstrA zorganizovali dodávku kompletní řady kovoobráběcího zařízení ve dvou částech do Port Said, Egypt. Veškerý náklad byl expedován ve 20 kontejnerech s otevřeným stropem a suchých kontejnerech. Klient AsstrA obdržel opět operativní  řešení naléhavého úkolu a byl s prací týmu AsstrA nadmíru spokojen.

Evropa ➜ Asie

Pro zákazníky AsstrA je také možnost dodání zboží po moři směrem z východu, například z Číny.

„Klient skupiny společností z ocelářského odvětví průmyslu obdržel profesionální služby pro dodávky dílů stavebních strojů a kovových výrobků z Číny do Itálie. Náklad byl přepravován ve 2 sadách po 18 kontejnerech. Odborníci z AsstrA přepravili náklad do partnerského skladu v Terstu a naložili ho do standardních nákladních vozidel, které byly následně odeslány do Ruska. Tento projekt byl velkým dobrodružstvím. Tým AsstrA čelil mnoha obtížím. Odesílatel v Číně při nakládání poškodil dřevěný obal zboží, ale neinformoval o této skutečnosti zákazníka v Itálii. Během vykládky tým AsstrA zjistil toto poškození, informoval klienta a zajistil výměnu poškozeného obalu v přístavu, tak aby byla dodržena vysoká úroveň služeb. Všechny tyto úkoly byly realizovány za necelý týden během hlavní sezóny! “, zdůrazňuje Artěm Martyjanov, specialista na evropskou divizi kontejnerové přepravy.

Přeprava z Filipín? Pár drobností!

Podle slov Marco Casali: „Zákazníci AsstrA dostávají bezpečné a včasné dodávky i do nejvzdálenějších destinací, jako jsou Filipíny. Odborníci  skupiny společností organizovali pro klienta z oblasti stavebnictví přepravu materiálů nezbytných pro stavbu drůbežárny. S pomocí 30 kusů 40-stopových suchých kontejnerů byla dodávka uskutečněna prostřednictvím pouze 2 cest a to vše zabralo za méně než týden. Vzpomeňte si na  AsstrA, když budete obědvat kuře v restauraci na Filipínách. Buon appetito! “

AsstrA pravidelně dodává stovky kontejnerů po celém světě i do míst tak vzdálených jako jsou Austrálie, Nový Zéland, Indie a Jižní Afrika. Klientům skupiny společností jsou poskytovány komplexní přepravní služby v rámci námoří přepravy organizované odborníky ze skupiny společností. Jejich specializací je dodání zboží, které vyžaduje komplexní řešení. Součástí čehož je pro klienty  odborná podpora nejen při organizaci kontejnerové přepravy, ale také v případě potřeby speciálního vybavení a přepravě nadrozměrných nákladů. AsstrA spojuje kontinenty. Se skupinou společností není horizont žádným limitem!

 

Zdroj : AsstrA