Alternativní taxislužba Bolt ode dneška v reakci na současnou epidemiologickou krizi přepravuje lékaře, zdravotní sestry a další zdravotnický personál zdarma. Společnost oslovila zdravotnická zařízení, oznámila dnes v tiskové zprávě. Bolt v současnosti působí v Praze, Brně, Ostravě a Kladně. Pomoc při řešení koronavirové krize na jaře nabídli i někteří další přepravci.

„V Boltu velmi oceňujeme nasazení, se kterým zdravotnický personál pečuje o pacienty s onemocněním covid-19. Jsme rádi, že můžeme jejich život alespoň částečně usnadnit tím, že jim umožníme zdarma si objednávat jízdy s našimi partnerskými řidiči,“ uvedl manažer pro Českou republiku v Boltu Jakub Dvořák.

Společnost už oslovila zařízení z měst, ve kterých působí, služba je přístupná i pro personál laboratoří. Tyto zařízení by nyní měly Boltu zaslat přehled personálu, který má o službu zájem. Bolt pro ně následně svou aplikaci zpřístupní zdarma.

Podpůrné iniciativy při řešení koronavirové krize na jaře spustili i někteří další přepravci. Například další alternativní taxislužba Uber na jaře nabídla zdravotnickému personálu tisíc jízd zdarma. České Liftago zase otevřelo službu pro urgentní rozvozy zdravotnického materiálu a dalších potřebných prostředků, společnost Profi Taxi pak především v prvních krizových dnech v březnu poskytla část vozů vietnamské komunitě pro zásobování rouškami na potřebná místa.

Provoz taxi v současnosti podléhá několika ochranným podmínkám. Tou základní je povinnost řidičů i cestujících nosit roušky. Dopravci zároveň stejně jako na jaře pokračují v častějším čištění vozů a jejich dezinfikování. Některé taxislužby také od jara nabízejí oddělené prostory mezi řidičem a pasažéry plastovými zástěnami.

 

Zdroj : ČTK