[quote]Řidiči kamionů, kteří přijedou do Anglie z ciziny včetně Irska na déle než dva dny se budou muset testovat na covid-19. Británie tak chce bránit šíření jakékoli další varianty koronaviru, řekl dnes ministr dopravy Grant Shapps.[/quote]

Řidiči se budou muset nechat otestovat do 48 hodin a pak každých 72 hodin. „Chceme tak mít přehled o jakékoli příští variantě, která by mohla být problematická,“ řekl ministr.

Premiér Boris Johnson tento týden řekl, že bude zřejmě nutné zpřísnit opatření u těch, kdo budou přijíždět z Francie, což se bude týkat i řidičů kamionů.

Když podobné opatření zavedla v prosinci Francie v reakci na to, že se v Anglii objevila nová a rychleji se šířící varianta koronaviru, způsobilo to na jihu Anglie chaos.

Tentokrát už ale úřady věří, že je dostatek rychlých testovacích metod a nic podobného nenastane, napsala agentura Reuters.

Zákaz cest do Británie platí do 17. května, ale pracovníci v nezbytných profesích i řidiči nákladních vozů přes hranici mohou, aby zůstalo zachováno zásobování obchodů s potravinami a průmyslu.

Vládu čeká nyní rozhodnutí, kdy a a zda povolí cestování o letních dovolených. List The Sunday Times napsal, že očkování v zahraničí do srpna zřejmě nebude hotové. Podle listu The Sun ministři zvažují zavedení semaforového systému v kombinaci s doklady o očkování a testováním.

Ministr kultury Oliver Dowden dnes řekl, že zpráva o situaci na evropském kontinentu se čeká začátkem dubna. „Situace ve zbytku Evropy je znepokojující. Musíme zajistit, aby bylo zahraniční cestování bezpečné,“ řekl.

 

Zdroj : ČTK