O víkendu proběhlo v thajském Bangkoku předávání cen WorldStar Packaging Award 2024. Česká společnost THIMM si odtud odváží kromě ocenění v kategorii potraviny s obalem také zlatou medaili za marketing. Ceny se předávaly během slavnostního galavečera z 15. na 16. června na veletrhu ProPak Asia a obě ocenění získal THIMM za obal „Když zavoní Romadur“, který vytvořil pro Madetu. Významné ceny si z Bangkoku odvezly i jiné české a slovenské firmy, například tiskárna Etiflex za etikety pro ovocné destiláty Rýdzi a Dlabka Distillery, Greiner Packaging Slušovice, Smurfit Kappa, Chemosvit Folie, Tri-wall Slovakia, Van de Velde Packaging Unipap a od přihlašovatele RB Trading Europe.

„Ze zlaté medaile pro THIMM i dalších ocenění pro české firmy máme obrovskou radost! Nejenže je to důkaz, že i v tak malé zemi dokážeme vymyslet úžasné věci, ale také se tím potvrzuje vysoká kvalita národní soutěže Obal roku, kterou každoročně organizujeme. Tato soutěž je vlastně kvalifikací do mezinárodní soutěže WorldStar Packaging Awards a teď nám začíná běžet nový ročník,“ říká Iva Werbynská, organizátorka soutěže Obal roku a ředitelka Obalového institutu Syba.

 

Česká firma obstála v mezinárodní konkurenci

 

„Výhra hlavní ceny za marketing v tak velké mezinárodní konkurenci je obrovským úspěchem nejen pro nás, ale pro celou Českou republiku, kterou jsme měli tu čest takto reprezentovat. Jsme moc rádi, že jde naše práce vidět a oceňují ji ty největší kapacity z oboru. Toto ocenění však nepatří mně, ale všem kolegům, kteří každý den dojíždí do našeho závodu ve Všetatech a dávají do každého obalu kus sebe. Díky tomu můžeme přicházet s inovativními řešeními, které dokážou podpořit marketing a cíle firmy. Jak rád říkám, dnes je obal to, co prodává, a opět se to potvrdilo,” říká Martin Hejl, CEO společnosti THIMM. THIMM klade důraz nejen na atraktivní design a funkčnost obalů, ale také na jejich udržitelnost. Proto používá vlnitou lepenku, která je jedním z nejvíce recyklovatelných materiálů. To platí i pro obal „Když zavoní Romadur“.

 

Chcete získat cenu WorldStar? Zapojte se do soutěže Obal roku

 

Soutěž Obal roku zve k účasti firmy z různých odvětví, jako jsou potraviny, nápoje, kosmetika, farmacie, design, elektronika, automobilový průmysl, etikety, marketing a další. Jejím cílem je vyzdvihnout a propagovat nejlepší nápady, inovace a technologie v oblasti balení, které se objevují na trhu. Soutěž má certifikaci od mezinárodní obalové organizace World Packaging Organisation a je jedinou cestou k získání ocenění WorldStar Packaging Awards. Přihlášky lze podávat do 5. srpna 2024.

 

Další informace o soutěži najdete na www.syba.cz či na www.worldstar.org

Zdroj: SYBA

DPP