Invoitix

Spolupráce dvou státních podniků, které mají společného zakladatele, Ministerstvo vnitra, dostala v pondělí 18. března svůj pilotní, formální rámec. Na společném jednání v Brně si generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán a ředitel NAKIT Jan Ďoubal stanovili harmonogram spolupráce a konkrétní agendu, na které mohou synergicky spolupracovat. Cílem aktivit je úspora nákladů obou entit a širší paleta služeb pro všechny zákazníky.

„Jednání v Brně na poště v Šumavské ulici bylo ideálním místem pro výměnu informací. Na pobočce funguje přepážka ePošty, která je specializovaná na služby CzechPOINTu. Nabízíme tuto platformu i pro další digitální využití, a to jak pro naše klienty, tak pro další státní agendy. NAKIT je naším přirozeným partnerem v této oblasti a jsem rád, že jsme si dnes stanovili konkrétní rámec spolupráce,“ říká generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán.

Potenciální spolupráce by se týkala sdílení know-how a technologie např. v eDokladech, ve výměně zkušeností s implementací interních postupů v ICT, nebo při podpoře státních on-line aplikací, jako je Portál občana.

„Náš záběr digitálních nástrojů pro interní využití je velmi podobný. Dovedu si představit budoucí spolupráci na bázi sdílení interních call center, nástrojů na správu budov, nebo v oblasti komunikačních služeb. Pokud má stát možnosti, které nabízí NAKIT i Česká pošta, měl by je synergicky využívat i s ohledem na možné finanční úspory,“ říká ředitel NAKIT Jan Ďoubal.

Po dnešním jednání budou ustanoveny pracovní týmy zejména v oblasti ICT obou státních podniků, které budou mít za úkol představit konkrétní činnosti, na kterých se spolupráce bude testovat.

PODCAST:

19. 3. 2024 – Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 117kB)

Zdroj: ČP

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP