Invoitix

České dráhy od pátku znovu otevřou na 70 tuzemských železničních nádražích své cyklopůjčovny. Nová půjčovna začne fungovat v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Dráhy letos v půjčovnách v reakci na zvýšenou poptávku rovněž rozšíří počet nabízených elektrokol. Dopravce o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Většina půjčoven bude otevřena do konce října.

V předchozích dvou letech otevíraly půjčovny ČD Bike kvůli pandemii koronaviru se zpožděním. Letos se vrací k tradičnímu termínu na začátku dubna. Celkový počet stanic s půjčovnami bude stejný jako loni. Kola půjde vypůjčit celkově v 70 stanicích, z toho 61 půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších devět jen po předchozí objednávce. Na 12 místech, zejména v Královéhradeckém kraji, jde o celoroční provoz.

Novinkou je letos půjčovna v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka, po rekonstrukci pak také obnovení provozu ve stanici Litoměřice město a v průběhu sezóny i na nádraží ve Veselí nad Lužnicí. Od začátku roku funguje také půjčovna v Kostelci nad Orlicí s celoročním provozem. Naopak na jiných místech dráhy plánují rekonstrukce, jako například ve stanici Praha-Smíchov, kde bude provoz pozastaven. S výjimkou Prahy a Libereckého kraje letos dráhy otevřou cyklopůjčovny ve všech ostatních regionech.

Dráhy také rozšíří počet nabízených elektrokol. „Od roku 2018 do loňska se počet výpůjček zdvojnásobil. Vloni jsme půjčili elektrokolo celkem 1280 lidem a počítáme, že zájem i nadále poroste,“ popsala manažerka ČD Bike Jana Rotreklová. Nově budou letos elektrokola k výpůjčce na nádraží v Břeclavi a zhruba od května také ve stanicích Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě. „Elektrokola pak budou dostupná už ve 23 stanicích,“ dodala Rotreklová. V nabídce budou také koloběžky ve 20 stanicích nebo dětské vozíky za kolo ve stanicích Třeboň a Karlovy Vary.

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP