[quote]Americká společnost United Technologies, výrobce výtahů Otis či klimatizací Carrier, předložila nabídku na koupi výrobce leteckých součástek Rockwell Collins. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj blízký jednání. Koupí firmy Rockwell Collins, jejíž tržní kapitalizace činí 19,3 miliardy USD (428,1 miliardy Kč), by United Technologies výrazně posílila svoji leteckou divizi, a umožnila by ji tak oddělit se od dalších průmyslových divizí společnosti.[/quote]

Rockwell Collins podle zdrojů zatím spolupracuje s investiční bankou, která přezkoumává nabídku. Není tak jisté, zda se rozhodne vstoupit do dalších jednání s United Technologies, dodal zdroj, který si nepřál být jmenován, protože záležitost je tajná. Obě firmy se ke zprávě odmítly vyjádřit.

Spojení by dalo dohromady dva přední dodavatele leteckého průmyslu. Rockwell vyrábí leteckou elektroniku pro komerční i vojenská letadla a široké portfolio United Technologies zahrnuje mimo jiné výrobu motorů, pilotních kabin, ventilačních systémů a další elektroniky a mechanických zařízení používaných v letectví.

Firma Pratt & Whitney, divize motorů United Technologies, má nyní problémy s novým motorem pro letadla. Problémy způsobily zpoždění dodávek letadel Airbus A320neo. United Technologies také zaznamenala oslabení poptávky po výtazích Otis, zvláště v Číně, což mělo negativní dopad na výsledky hospodaření.

V dubnu koupila firma Rockwell B/E Aerospace, výrobce letadlových sedadel, toalet a kuchyněk. Rozšířila tak svoji nabídku produktů, vyvolala ale rovněž otázky analytiků a investorů, kteří nepovažovali kombinaci obou aktivit za příliš logickou.

Zdroj: ČTK