Společnost DAF Trucks opět vyhlašuje české a slovenské národní kolo DAF Driver Challenge – soutěže, která hledá ty nejlepší řidiče nákladních vozidel a dává jim možnost ukázat své umění.

Koho hledáme?

Soutěž DAF Driver Challenge není určena pouze pro řidičky a řidiče nákladních vozidel DAF – je otevřená všem řidičům užitkových vozidel ze všech oblastí přepravy. Zaregistrovat sebe nebo nominovat někoho jiného tedy může kdokoliv, kdo chce poměřit své síly s těmi nejlepšími.

A proč?

Na tuto otázku odpovídají nejpovolanější zástupci společnosti DAF Trucks:

„Řidiči nákladních vozidel si zaslouží stát na stupních vítězů a být oslavováni za zvládání výzev, kterým každodenně čelí,“ řekl Harry Wolters, prezident společnosti DAF Trucks.

„Ve společnosti DAF stavíme skvělá nákladní vozidla již více než 90 let. Ovšem teprve se špičkovým řidičem naplno vynikne skutečný potenciál vozidla. A my chceme toto propojení posilovat,“ doplnil Richard Zink, ředitel marketingu a prodeje DAF Trucks.

Jak na to?

Kvalifikace, resp. první kolo soutěže bude probíhat online po vyplnění registračního formuláře na webové stránce soutěže, a to formou online testu zaměřeného na novou generaci vozidel DAF. Vyhlášení postupujících do finálového kola proběhne 6. května.

Z prvního kola vzejdou finalisté, kteří poměří své síly ve společném českém a slovenském národním finále, které proběhne 18. června na polygonu v Brně. Toto finále už bude praktické a soutěžící se utkají celkem v pěti disciplínách, kde nebude chybět zdravověda nebo jízda zručnosti.

Mohu se zúčastnit také?

Kandidáti musí splňovat následující kritéria:

– řidičský průkaz C+E,

– platná karta řidiče,

– osvědčení o odborné způsobilosti CPC / kód 95,

– nejde o účastníka žádné závažné dopravní nehody během posledních pěti let,

– čistý trestní rejstřík.

Jak vypadá vítěz?

Pokud máte následující vlastnosti, vášeň pro svou práci a ochotu udělat ještě něco navíc, pak to můžete být právě vy:

– Jste velvyslancem značky DAF.

– Víte, jak nejlépe využít své vozidlo a umíte jej skvěle ovládat.

– Rozumíte zákonům a nařízením souvisejícím s vaší prací.

– Máte flexibilní a pozitivní přístup s příkladným přístupem k zákaznickým službám.

DAF Driver Challenge 2022 je tu a společnost DAF Trucks hází všem řidičům pomyslnou rukavici. Zvednete ji i vy?