[quote]Německý železniční dopravce Deutsche Bahn do konce června obnoví spojení se všemi zeměmi sousedícími s Německem. V úterý se poprvé od roku 2014 obnoví také přímé vlakové spojení mezi Berlínem a Vídní. Zajišťovat ho budou i České dráhy, uvedly dnes agentury DPA a APA.[/quote]

Nabídku cestování do sousedních zemí bude Deutsche Bahn rozšiřovat postupně. „Jde o další krok směrem k normálnosti,“ řekl dnes šéf dálkové přepravy německé společnosti Michael Peterson. Na většině spojů podle něj jezdí vlaky už od počátku června a nyní k nim postupně budou přibývat další.

Od 22. června tak budou opět jezdit vlaky Eurocity mezi Berlínem a Varšavou. Od 25. června pak bude jezdit další Eurocity z Mnichova až do Itálie. Z Berlína do rakouského Innsbrucku začnou jezdit od 27. června rychlovlaky ICE.

Společně s drážními společnostmi v Česku a Rakousku Deutsche Bahn už od 16. června obnoví přímé spojení Berlín-Drážďany-Praha-Vídeň. Podle APA jde vlastně o prodloužení spoje mezi Prahou a Štýrským Hradcem.

Už nyní je zcela obnovena nabídka spojů z Německa ve směru do Švýcarska, Rakouska a Nizozemska. Od března přitom byla kvůli koronavirové krizi mnohá mezinárodní spojení přerušena. Deutsche Bahn chce do vlaků opět nalákat i turisty, poznamenala DPA.

 

Zdroj : ČTK