Invoitix

[quote]Zlínský kraj spustil novou webovou aplikaci, prostřednictvím které mohou řidiči upozornit na nevhodné dopravní značení silnic druhých a třetích tříd v regionu. Aplikace je dostupná na oficiálních internetových stránkách hejtmanství. ČTK to řekla mluvčí kraje Renata Janečková.[/quote]

Vznik aplikace inicioval zlínský hejtman Jiří Čunek.

„Naštvalo mě nesmyslně zvolené značení silnice mezi Všeminou a Neubuzí. Je tam krásný nový úsek silnice, na které je ovšem plná čára. Silnice je rovná a přehledná, proto se mi zdá, že plná čára je v tomto úseku naprosto zbytečná,“ uvedl hejtman Čunek.

Podle něj se kvůli podobně nevhodně umístěnému vodorovnému nebo svislému dopravnímu značení zvyšuje agresivita řidičů, kteří následně předjíždějí v úsecích, kde je to nebezpečné.

Služba je omezena pouze na silnice, o které se hejtmanství stará. V aplikaci jsou modře vyznačeny silnice druhé a třetí třídy, tedy ty, které jsou ve vlastnictví kraje.

„Nedostatky, které řidiči objeví jinde, řešit nemůžeme,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Nová webová aplikace hlášení závad funguje poměrně jednoduše. Řidič v aplikaci označí úsek silnice, která má podle jeho názoru nedostatečné značení, problém popíše a odešle administrátorovi. Zároveň v aplikaci uvidí, jestli se nahlášeným problémem hejtmanství zabývá, nebo je již vyřešený.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP