[quote]Dne 3. listopadu 2017 otevřela mezinárodní přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss oficiálně své nové stálé zastoupení v arménském hlavním městě Jerevanu.[/quote]

Na slavnostní party pořádané v Grand Hotelu Yerevan podtrhl Alexander Kharlamov (výkonný ředitel společnosti Gebrüder Weiss v Gruzii a Arménii) význam této nové pobočky pro síť společnosti Gebrüder Weiss:

„Nejenže budeme z Jerevanu obsluhovat pro naše zákazníky destinace v Íránu a Rusku, ale Arménie je také hlavní zastávkou na trasách Hedvábné stezky – důležitým dopravním uzlem mezi Evropou a Asií.“

Vyzdvihl před zhruba 150 hosty Kharlamov značný potenciál tohoto regionu a vysvětlil, jak může společnost Gebrüder Weiss pomoci podnikům orientujícím se na vývoz se vstupem na arménský trh.

Přepravy sběrného nákladu z Německa, Rakouska a Itálie

Kancelář stálého zastoupení v centru miliónové metropole Jerevan zahájila svou činnost již začátkem dubna a od té doby zařizuje jednou týdně přepravu sběrného nákladu z Itálie. Kromě toho poskytuje logistická firma dvakrát do týdne přepravu sběrného nákladu z Rakouska (Vídeň) a Německa (Hanau) přes Gruzii (Tbilisi) do Arménie.

„S novou pobočkou jsme učinili další důležitý krok k rozšíření našeho regionálního zastoupení ve Střední Asii, a podpořili tak i využití někdejší Hedvábné stezky po souši. Díky tomu budou naši zákazníci i v Arménii profitovat z našich vysokých evropských standardů kvality,“ říká Thomas Moser, ředitel a vedoucí regionu Jih-Východ/CIS společnosti Gebrüder Weiss.

Do jejího portfolia služeb patří vedle pozemní přepravy také letecká a námořní doprava. Ze střednědobého hlediska je v plánu rozšíření logistických služeb, zvažuje se o otevření dalších kanceláří v tomto regionu. Logistické procesy budou řízeny přes gruzínský styčný bod společnosti Gebrüder Weiss v Tbilisi, na nějž je Jerevan přímo napojený.

Zdroj: Gebrüder Weiss

DPP