DPP

30 % z více než 720 vystavovatelů bude na letošním veletrhu Hispack mimo Španělsko, hlavní účastníci jsou registrováni především z Turecka, Itálie, Číny, Německa a Francie.

Navíc se očekává se, že na Gran Via ve Fira de Barcelona bude účast více než 27 000 odborníků v z oblasti packaging, z nichž nejméně 10 % bude opět zahraničních.

 

Více než 250 zahraničních firem je součástí široké škály celkového počtu vystavovatelů. Ten je letos zastoupen 720 vystavovateli z 28 zemí. Celkem se na výstavišti bude presentovat 1 250 značek, což vše svědčí o vzrůstajícím zájmu o veletrh.

 

Mezinárodní účast roste

Účast mezinárodních firem na veletrhu Hispack, který se bude konat od 7. do 10. května na Gran Via ve Fira de Barcelona, letos vzrostla o 5 % ve srovnání s rokem 2022. Zahraniční zemí s největším počtem vystavovatelů je Turecko (62), následuje Itálie (39), Čína (31), Německo (23), Francie (16), Nizozemsko (9), Portugalsko (8) a Spojené království (6). Na seznamu vystavovatelů jsou také společnosti z Polska, Belgie, USA, Egypta, Řecka, Maroka, Alžírska, Rakouska, Kanady, Dánska, Slovinska, Finska, Malajsie, Mexika, Japonska, Lotyšska, Tchaj-wanu, San Marina a Singapuru.

 

Technologie převažují

60 % nabídky Hispack tvoří zařízení a stroje na zpracování, balení a stáčení; výroba obalů, kódování, etiketovací a značkovací technika, automatizace, robotika a logistika. Zbývajících 40 % vystavovatelů prezentuje suroviny a materiály, různé druhy obalů a POS prvků pro různá průmyslová a spotřebitelská odvětví, ale i pro distribuci, e-commerce a maloobchod.

Zdroj: SYBA