BESIP odstartoval novou sérii informačních spotů určenou středoškolákům a mladým řidičům. Unikátní koncept staví na spolupráci předního českého youtubera a internetového baviče Martina Mikysky (alias Mikýře) a režiséra Víta Klusáka. Výsledkem je originální kreativa, která je nabitá důležitým obsahem.

„První spot informuje o možnosti řídit od 17 let v doprovodu mentora, která začala platit od 1. ledna letošního roku. Následovat budou preventivní videa věnovaná důležitým pravidlům bezpečné jízdy. Upozorní například na rizika řízení s mobilním telefonem,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Mikýř spoty zveřejňuje na svém kanálu MÚPI (Mikýřova úžasná pouť internetem) a budou dále komunikovány na sociálních sítích.

“Za poslední roky jsme se celkem naučili předávat důležité informace humornou formou, což se, doufám, povede i v tomto případě. Spolupráce s režisérem formátu Víta Klusáka už je k tomu jen třešničkou na dortu,” říká Martin Mikyska.

V rámci informační kampaně k novele zákona o silničním provozu připravil BESIP také novou část webu BESIP, kde veřejnost najde přehledně všechny důležité informace k novému bodovému systému a řízení od 17 let (L-17). Zvýšení informovanosti veřejnosti o novinkách v zákoně o silničním provozu podporuje také vysílání informačních spotů v rádiích a v televizích.

„Od září 2023 realizujeme také projektové dny na středních školách, jejichž tématem je kromě bezpečného chování v silničním provozu právě nový bodový systém a řízení vozidla skupiny B od 17 let v doprovodu mentora. Do konce března 2024 uskutečníme téměř 150 těchto akcí a pokračovat v nich budeme i na podzim,“ řekl vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Přehledné informace o novém bodovém systému a novinkách pro mladé řidiče nalezne veřejnost na webu  BESIP – Nový bodový systém BESIP – L17.

Zdroj: BESIP
DPP