Z důvodu udržitelnosti se neustále vyvíjí i nové materiály, které nejsou závislé na neobnovitelných zdrojích a zároveň nemají problémy s recyklací. K novějším materiálům tohoto typu patří i Corn Pack, Plantera GmbH. S tímto materiálem jsme se mohli setkat v loňském roce i na různých mezinárodních veletrzích. Ve světě obalů nachází stále další uplatnění.

Plantera GmbH je odborníkem na vysoce kvalitní, kompostovatelné obaly vyrobené z potravinářského odpadu. Surovinou pro obaly Corn Pack je kukuřičná mouka.

Jak se vyrábí kukuřičný obal

Corn Pack se tedy vyrábí z kukuřice, navíc z té části, která není vhodná pro další použití v potravinářské výrobě a lze jej tak použít pro výrobu udržitelných obalů. Výrobní proces pro obaly Corn Pack byl vyvinut s Georg-August University v Göttingenu a je založen na rozsáhlé a patentované výzkumné práci. Plantera GmbH optimalizovala proces společně s vědci a je držitelem výhradních práv k použití tohoto patentu v oblasti obalů.

Corn Pack nabízí široké možnosti, nově i v podobě dóz

Materiál je vhodný pro řadu obalových aplikací. Vzhledem ke svým izolačním vlastnostem je i výborným fixačním prvkem – využití nachází jak v průmyslové oblasti (např. fixace nářadí), tak i v potravinářství (lze využít jako fixační vložku pro vína apod.). Nově nachází své uplatnění i v oblasti dóz, včetně těch na koření.

Zdroj: SYBA

DPP