Invoitix

[quote]Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR dnes zvolili prezidentem Jaroslava Hanáka (66). Funkci obhájil podruhé, v představenstvu svazu působí od roku 2003. Hanák, který byl jediným kandidátem, získal 94 procent hlasů.[/quote]

V prezidiu svazu Hanáka doplní šest viceprezidentů, kteří budou odpovědní za jednotlivé tematické oblasti. Nově se viceprezidentem stal Jan Czudek z Třineckých železáren, kterého jmenovala Ocelářská unie. Ve funkci pokračují Jan Rafaj (Residomo), Daniel Beneš (ČEZ), František Chaloupecký (Dostav), Milena Jabůrková (IBM) a Radek Špicar (za Českomoravskou záruční a rozvojovou banku).

„Nové funkční období bude pro celý Svaz průmyslu složité. Výkon ekonomiky po předchozích rekordních tempech růstu zpomaluje. Nicméně tlak odborů a jejich politických spojenců na růst mezd, prodlužování dovolené nebo zkracování pracovní doby nepolevuje,“ řekl Hanák. ČR má podle něj na to patřit mezi 20 nejkonkurenčnějších zemí světa. „Nedaří se ale digitalizace země, reforma stavebního práva, výstavba dopravní infrastruktury,“ dodal. Odbory vyzval k rozumné spolupráci.

Svaz průmyslu jako zástupce zaměstnavatelů hájí zájmy podnikatelů v tripartitě, jejímiž členy jsou dále odborové svazy a vláda. V novém představenstvu bude mít svaz několik nových tváří. Poprvé se do statutárního orgánu dostali Andrea Gontkovičová (Philip Morris), Pavel Sobotka (Frentech Aerospace) a Martin Wichterle (Wikov).

Volby do řídicích orgánů Svazu průmyslu a dopravy ČR se konají každé čtyři roky. Poslední volby byly na jaře roku 2015.

Svaz průmyslu a dopravy ČR, který je nestátní dobrovolnou nepolitickou organizací, reprezentuje 11 tisíc firem s více než 1,3 milionu zaměstnanců. Hájí a prosazuje jejich zájmy v evropských a mezinárodních organizacích. Snaží se také ovlivňovat hospodářskou a sociální politiku české vlády s cílem vytvářet podmínky vhodné pro rozvoj podnikání v ČR.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP