Invoitix

Italská pobočka mezinárodního logistického operátora AsstrA rozšiřuje své možnosti pro transatlantickou nákladní přepravu a nabízí služby letecké nákladní dopravy z Itálie do USA s ohledem na potřeby zákazníků a podmínky trhu.

Itálie jako jedna z největších ekonomik v Evropě hraje významnou roli v globální logistice a nákladní dopravě. Tato země má exportně orientovanou ekonomiku a je 8. největším exportérem na světě, přičemž obchod tvoří 75 % italského HDP. Podle Comtrade jsou hlavními obchodními partnery Itálie Německo (12,4 %), USA (10,4 %), Francie (10,1 %), Španělsko (5,2 %) a Švýcarsko (5 %). Zatímco vnitroevropské logistické řetězce jsou variabilní, mezikontinentální dodávky obvykle vyžadují volbu mezi leteckou a námořní dopravou, přičemž výběr je primárně dán požadovanými dodacími lhůtami.

V říjnu 2023 se výrobce zařízení pro průmyslovou automatizaci obrátil na AsstrA s úkolem urychleně dodat díly pro výrobní linku z Itálie do USA. Kromě přísných termínů byla komplikujícím faktorem velikost a hmotnost nákladu. Díly pro výrobní linku měly rozměry 213x143x145 cm a 203x138x145 cm a vážily 1632 kg, respektive 1508 kg. Rozměry a hmotnost byly pro leteckou přepravu poněkud neobvyklé, nicméně díky profesionalitě specialistů z AsstrA Italia se přeprava podařilo zorganizovat.

„Náklad byl vyzvednut přímo z výrobního závodu, za tímto účelem byla zorganizována dodatečná dodávka zařízení po silnici na letiště Malpensa v Miláně. Při přepravě jsme spolupracovali přímo s United Airlines, což nám umožnilo snížit náklady na přepravu a optimalizovat čas díky přímému kontaktu s leteckým dopravcem,“ sdílí podrobnosti Alan Terzi, Dopravce v divizi AsstrA Italia Airfreight and Express Delivery.

Po úspěšné pilotní dodávce zorganizoval tým AsstrA Italia do začátku roku 2024 na této trase 9 transkontinentálních leteckých nákladních zásilek. Letecká trasa z Itálie do USA je mezi klienty oblíbená díky vysoké kvalitě služeb a optimální ceně.

Obraťte se na odborníky AsstrA a využijte našich zkušeností s organizací letecké nákladní dopravy.

Zdroj: AsstrA

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP