Akcelerační soutěž pro nadějné projekty a startupy Vodafone Nápad roku je v plném proudu. Propojuje inovativní projekty, kterým pomáhá skrze investice a mentoring nastartovat podnikání. Byznysový potenciál projektů potvrzuje společnost Kooperativa, hlavní partner soutěže, která služby některých projektů přímo využívá. Ukazuje tak, že Nápad roku podporuje projekty, jejichž byznysový model prokazatelně funguje.

„Hlavním partnerem Nápadu roku jsme z dobrého důvodu, neboť sami využíváme služeb některých ze zúčastněných projektů. V Kooperativě sázíme například na produkty společností Xmarton či Stavario. V soutěži Nápad roku proto vidíme schopnost pomáhat byznysově udržitelným nápadům,“ říká Jindřich Skrip, ředitel marketingu a komunikace ve společnosti Kooperativa.

Digitalizace bezpečnosti ve stavebnictví i kontroly vozů

Společnost Xmarton poskytuje aplikaci pro kompletní kontrolu vozidla. Uživatel tak skrze mobilní telefon může snadno kontrolovat například svůj deník jízd, spotřebu paliva, možnost sdílení vozidla přes bluetooth připojení a řadu dalších funkcí. Stavario se rozhodlo digitalizovat administrativní procesy ve stavebnictví, které jsou běžně prováděny manuálně. Stavebním firmám poskytuje například elektronický stavební deník, kontrolu docházky, nářadí, skladových zásob, ale i komunikační nástroj. V konečném důsledku pomáhá Stavario šetřit čas, snižovat náklady a zvyšovat bezpečnost pracovníků.

„Je skvělé vidět, že projekty, které se do naší soutěže hlásí i jako obyčejné nápady, mohou v jejím průběhu učinit tak významné pokroky a ukázat, že mají skutečný byznysový potenciál. Spolupráce Xmarton a Stavario se společností Kooperativa jsou toho dobrými příklady,“ komentuje Mirka Kočíková z Vodafone Nápad roku.

Letošní ročník soutěže Nápad roku se chýlí ke svému konci. Vyhlášení výsledků a předání cen finalistům z 12 postupujících projektů proběhne již 20. září. Soutěžící si mohou kromě hlavní ceny Nejlepší podnikatelský projekt odnést finanční odměnu ve výši 300 tisíc korun nebo za ocenění Projekt s největším potenciálem růstu věcné ceny v hodnotě 250 tisíc korun od společnosti Huawei.

Zdroj  :Kooperativa