[quote]Ministerstvo dopravy plánuje investice do informačních a komunikačních systémů úřadu. Ty by měly rozšířit fungování elektronické spisové služby, ekonomického informačního systému a registru silničních vozidel. Celkově by rozvoj a provoz digitálních projektů měl stát několik desítek milionů korun. Vyplývá to z dokumentů ministerstva, se kterými se v pondělí seznámí vláda.[/quote]

Největší část investic se bude týkat elektronické spisové služby. Měla by zajistit ukládání a přenos dokumentů v elektronické podobě v celém úřadu. Její pořízení by mělo stát deset milionů korun, následný osmiletý provoz pak 25 milionů korun. Ministerstvo zároveň počítá s možností, že by se provoz mohl prodloužit o další čtyři roky.

Dalším připravovaným digitálním projektem je rozvoj ekonomického informačního systému. V současnosti ho využívá ministerstvo a jeho sedm podřízených organizací pro své ekonomické agendy, například účetnictví, fakturace, DPH, výkaznictví, elektronickou evidenci smluv a studií, vedení rozpočtu, řízení výdajů, evidenci majetku či vedení skladů. Další rozvoj a provoz systému by mělo po dobu čtyř let stát 23,8 milionu korun, zajistí ho firma Cendis.

Třetím a nejmenším projektem ministerstva, se kterým se v pondělí seznámí vláda, je doplnění registru silničních vozidel. Resort dopravy v něm chce upravit fungování aplikace elektrických aut. Úprava by měla vyjít na 688.000 korun. Nejde však o výraznou změnu fungování celého systému.

 

Zdroj : ČTK