Společnost IVECO Bus dodala dopravnímu podniku města Maribor, společnosti Marprom, dva 12metrové rychlonabíjecí vozy E-WAY pro provoz ve městě Maribor. Bezemisní a tiché vozy E-WAY přispějí k rozvoji čistého města a zároveň zlepší život řidičů, cestujících a občanů. Budou jezdit mezi novými elektrickými dobíjecími stanicemi ve městě Maribor na nejvytíženější autobusové lince č. 6.

Tyto rychlonabíjecí autobusy E-Way podpoří město Maribor v jeho plánu přechodu na elektrický pohon; mají velký přínos pro životní prostředí, protože mohou jezdit na dlouhé vzdálenosti zcela bez emisí a jsou extrémně tiché, takže nabízejí nejlep¬ší komfort pro řidiče, cestující i obyvatele.

Město Maribor se rozhodlo vyvinout řešení pro energeticky účinnou veřejnou dopravu, včetně elektrifikace svého autobuso¬vého parku. Projekt EfficienCE umožnil městu začít s realizací dvou rychlonabíjecích stanic se stahovacími pantografy, jedné na hlavním autobusovém nádraží a druhé na konečné autobusové linky č. 6, která je nejvytíženější autobusovou linkou, pro rychlonabíjecí operace e-busů.

S vozidly E-WAY nabízí IVECO BUS nejucelenější řadu elektrobusů na trhu a díky širokému výběru délek (9,5 a 10,7 a 12 a 18 metrů) a režimů nabíjení (pomalé noční nabíjení nebo rychlé nabíjení pomocí pantografu) nabízí řešení, které vyhovuje specifickým potřebám každého zákazníka).

Vozidlo E-WAY vyhovující normě OppCharge, které si vybrala společnost Marprom, je vybaveno 140kW trakčním elektromotorem a pěti sadami lithium-titan-oxidových baterií o kapacitě 73 kWh. V průběhu dne v rámci několika minut budou autobusy prostřednictvím stahovacích pantografů na nabíjecích místech na trase autobusu rychle dobíjeny.

Model E-WAY představuje ideální řešení pro městské linky s intenzivním jízdním řádem a vysokým denním nájezdem kilometrů s klimatizací. Tyto třídveřové E-busy mohou přivítat 31 sedících cestujících a mají několik inovativních prvků pro zvýšení komfortu na palubě vozidla: manuální rampu pro usnadnění přístupu zdravotně postiženým osobám, USB porty, 2 výklopná sedadla v prostoru pro invalidní vozíky, elektrickou klimatizaci a také dveře řidiče s ochranným sklem proti nákaze covid.

Zdroj : IVECO

DPP