Invoitix

Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, vyměnila vozidla obsluhující sklad hotových vozů v Kolíně za elektromobily. Díky investici sníží firma produkci CO2 o více než 5 tun ročně. Výměna vozů pro rozvoz jockeyů je součástí komplexní strategie udržitelnosti společnosti GEFCO, za kterou firma v roce 2021 získala zlaté ocenění EcoVadis.

Pobočky společnosti GEFCO v Kolíně, specializující se na skladování nových i ojetých vozů, obsluhují nově elektromobily. Vozy Peugeot Traveller nahradily dosud používané automobily se spalovacími motory. Obslužná vozidla najezdí po skladovací ploše s kapacitou 8 000 vozů v průměru 6 300 km měsíčně. Roční nájezd se pohybuje okolo 75 000 km, výměnou za elektromobily GEFCO sníží produkci CO2 o 2,67 tun na jedno vozidlo. Díky moderní infrastruktuře a nabíječkám přímo na pobočce nemá výměna vozidel žádný dopad na operativu, jak uvádí Zuzana Tryzňová, manažerka inovací společnosti GEFCO: „Ačkoliv je maximální dojezd, který závisí na teplotních podmínkách a dalších faktorech, velmi variabilní, ověřili jsme již v testovacím provozu, že i na krátké vzdálenosti a s častým startováním vydrží Peugeot Traveller na jedno nabití obsloužit celou dopolední resp. odpolední směnu.“ Nabití vozu z 10 % na 80 % trvá zhruba 30 minut a je tedy možné jej realizovat v průběhu polední i večerní přestávky.

 

Investice do obměny vozového parku pro zajištění rozvozu jockeyů po parkovacích plochách je součástí komplexní strategie udržitelnosti společnosti GEFCO. „Elektromobily několika výrobců v naší kolínské pobočce skladujeme. V loňském roce jsme zde instalovali též moderní nabíječky. Výměna obslužných vozidel za elektromobily byla tedy logickým krokem,“ uvádí Kateřina Hájková, manažerka kvality společnosti GEFCO pro Českou republiku a Slovensko. K problematice udržitelnosti GEFCO přistupuje dlouhodobě zodpovědně. V Kolínské pobočce vloni investovalo nejen do nabíječek pro elektromobily, ale i do obměny osvětlení za moderní LED technologie s úsporou 78 % energie. Za tento přístup je společnost držitelem zlatého ocenění EcoVadis 2021, které ji z hlediska společenské odpovědnosti (CSR) řadí mezi top pět procent firem v podnikatelském sektoru.

Zdroj :Gefco

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP