Ve čtvrtek oficiálně skončil letošní mezinárodní železniční veletrh a konference RAIL BUSINESS DAYS. Fakticky první ročník přilákal za 3 dny přesně 10 820 návštěvníků z řad široké i odborné veřejnosti, kteří si mohli prohlédnou několik desítek expozic ve venkovní a vnitřní části areálu.

„Značný zájem ze strany veřejnosti byl o prohlídku vystavených vozidel v čele s legendárním francouzským rychlovlakem TGV, který je symbolem příchodu vysokorychlostní železnice do ČR a byl součástí expozice Správy železnic. Návštěvníky však neméně zaujala i o další vozidla, z několika můžeme zmínit ČD InterJet, možnost prohlídky kabiny lokomotiv Siemens Vectron a Traxx MS3, dvoucestná vozidla či moderní podbíječku od Hrochostroje. Velké přízni se těšila i vnitřní část veletrhu včetně speciální studentské sekce. Návštěvnost je asi nejvíce vypovídajícím číslem, zájem předčil naše očekávání“ říká za pořadatele Robert Pagan.

Zahájení veletrhu i doprovodné odborné konference se úvodní den (7. června) ujal ministr dopravy Martin Kupka a Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic. Odborné konference se v úterý 7. června zúčastnilo přes 4 stovky posluchačů z řad odborné veřejnosti a vystoupili zde špičky v oboru.

RAIL BUSINESS DAYS 2022 ve zkratce:

  • více než 10 000 návštěvníků za 3 dny
  • více než 6 desítek vystavovatelů
  • více než desítka vystavených vozidel na téměř 800 metrech kolejí
  • celodenní konference s účastí stovek odborníků
  • legendární rychlovlak TGV na jehož převoz do areálu středem Brna se přišlo podívat tisíce lidí

Velké poděkování patří Správě železnic a Českým drahám za metodickou podporu a spolupráci. Děkujeme současně i všem partnerům, vystavovatelům a návštěvníkům.

https://www.railbusinessdays.cz/partneri/

https://www.railbusinessdays.cz/vystavovatele/

Další ročník mezinárodního veletrhu a konference RAIL BUSINESS DAYS je již naplánován na 6. až 8. června 2023.