DPP

Česká pobočka mezinárodní technologické společnosti Monstarlab vyvinula aplikaci pro blízkovýchodní rozvážkovou službu Careem, kterou poté za 3,1 miliardy dolarů (zhruba 72,5 miliardy Kč) koupila americká společnost Uber. Tým vedený Dominikem Hádlem, který má ambici udělat z Prahy řídící centrum celé skupiny pro Evropu, Blízký východ a Afriku. O české stopě v případu miliardového prodeje dnes informovala společnost Monstarlab v tiskové zprávě.

Blízkovýchodní rozvážková společnost Careem má přes 33 milionů zákazníků a svoje služby nabízí ve 14 zemích. Aplikaci pro službu na rozvozu jídel z restaurací Careem Now si nechala vyvinout od původně technologické firmy Monstarlab.

Na vývoji aplikace, která umožňuje sledovat dodávku jídla v reálném čase od přípravy až po doručení, se podílela pražská pobočka Monstarlabu. „Už měli zajetý model taxikářů, a tedy i potenciálních řidičů, kteří by mohli doručovat jídlo. My jsme do toho vstoupili jako technologický partner, který jim vymyslel, jak to provést,“ popsal Hádl. Služba Careem Now byla spuštěna v listopadu 2018 a po necelém roce dosáhla jednoho milionu objednávek.

Před dvěma lety oznámila americká společnost Uber, že odkoupí službu Careem za více než tři miliardy dolarů. „Museli jsme jim zásadně rozšířit portfolio služeb. Na úspěchu této části stála totiž celá akvizice, která následovala velmi rychle,“ popsal další vývoj Hádl. Definitivní uzavření miliardového obchodu Uber potvrdil na jaře 2020

I díky podílu na vývoji aplikace zařadil letos server Forbes Hádla mezi 30 mimořádných českých osobností pod 30 let. Již dříve na sebe český programátor upozornil aplikací Pyro! která umožňovala do snímků přidávat efekty ohně nebo explozí, o kterou projevila zájem americká technologická společnost Meta, provozovatel sociální sítě Facebook.

Monstarlab, digitální poradenská společnost založená v roce 2006 v Tokiu, má po celém světě 25 kanceláří. Pražská pobočka se od svého vzniku v roce 2018 zaměřovala hlavně na mobilní, webové a serverové aplikace. Před dvěma lety upevnila své postavení v rámci skupiny Monstarlab díky tomu, že se jí podařilo získat vedení klíčových divizí společnosti jako jsou informační technologie a bezpečnost. Do budoucna má Hádl ambici vytvořit v českém hlavním městě řídící centrum Monstarlabu pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Zdroj  :ČTK