Invoitix

[quote]Slovenská policie se snaží objasnit případ nálezu 300.000 eur (7,8 milionu Kč) v batohu zapomenutém na dálničním odpočívadle Štrba. Majitel se o peníze přihlásil, ale bude muset vysvětlit jejich původ. Batoh s penězi na konci července našel zaměstnanec benzinové pumpy. Podle televize Markíza je na místě zapomněl Štefan Hlinka, což je člen dozorčí rady železniční společnosti Cargo Slovakia a bývalý šéf slovenských železnic.[/quote]

Deníku Pravda se nepodařilo informaci u firmy potvrdit.

„Naše společnost se k otázce ztráty finanční sumy na benzínové pumpě u Štrby nedokáže vyjádřit stejně jako k údajnému majiteli peněz. Proto se naše společnost od případu zcela distancuje a není si vědoma, že by jakkoli souvisel s její činností, s činností jejích zaměstnanců nebo lidí působících v jejích orgánech,“ uvedla kancelář generálního ředitele společnosti Cargo.

Úřad potvrdil, že je Hlinka v dozorčí radě, ale s tím, že jej do ní jmenovalo v zastoupení státu ministerstvo dopravy.

„Není naším zaměstnancem a o tom, že se přihlásil jako majitel peněz, nám není nic známo,“ sdělila šéfka kanceláře generálního ředitele.

Hlinka je v dozorčí radě od roku 2012, předtím byl generálním ředitelem slovenských železnic, ale na konci roku 2014 požádal o uvolnění z této funkce. V daňovém přiznání z roku 2013 uvedl jako svůj příjem 71.600 eur. Server sme.sk uvádí, že podle majetkových přiznání si Hlinka v letech 2009 až 2013 vydělal 227.000 eur.

Server Pravda uvedl, že podle zákona se majitel bude muset vzdát deseti procent sumy, protože ty náleží nálezci. Z vyšetřování unikla informace, že Hlinka řekl, že peníze byly v domě jeho zemřelé matky.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP