Invoitix

[quote] Nový kruhový objezd Husova – Strakonická, jenž bude součástí přeložky mezi českobudějovickými sídlišti Máj a Vltava, začne 24. srpna fungovat v Českých Budějovicích. Otevře se v den, kdy bude zahájen agrosalon Země živitelka. Stavba kruhového objezdu stála 48 milionů korun, jde o společnou investici města a kraje.[/quote]

Je to první kruhový objezd ve městě, kde se ruší světelná křižovatka.

,,Uleví zejména průjezdu ze sídliště Máj směrem k sídlišti Vltava a do centra města. Uleví v tom, že zde nebude světelná křižovatka,“ řekl náměstek primátora František Konečný.

Na původní křižovatce ve tvaru T nebyly velké nehody, ale město se ji podle náměstka rozhodlo předělat kvůli novému propojení sídlišť s centrem, kdy se počítá se silnějším provozem vozidel.

Přeložka, nová spojnice mezi sídlišti Máj a Vltava dlouhá 700 metrů, by se měla otevřít v květnu 2018. Bude stát 111 milionů korun, z čehož 59 milionů zaplatí Jihočeský kraj a 52 milionů město České Budějovice. Souběžně se silnicí spojující ulice Milady Horákové a Strakonická povede i nová cyklostezka. Přeložka bude od května 2018 ve zkušebním provozu.

Podle Konečného přeložka umožní plynulejší průjezd ze dvou největších českobuděvických sídlišť Máj a Vltava do centra. Přestože jejich krajní části od sebe leží vzdušnou čarou jen několik stovek metrů, neexistuje žádná jejich přímá spojnice.

Stavba kruhového objezdu byla rozdělena na tři etapy.

,,Je to spirálová křižovatka. Technologicky běžná, až na pár drobností, kdy se v bývalém vojenském prostoru nacházely podzemní objekty, které nebyly všude zaevidované a vyznačené,“ řekl ČTK stavbyvedoucí David Szombathy.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP