Invoitix

[quote]Skupina Schoeller Allibert pokračuje v růstu a nově otevřela výrobní závod pro výrobu kontejnerů Beringenu v Belgii.[/quote]

Toto nové působiště s výrobním prostorem o rozloze 6.000 m2 byla slavnostně otevřena na konci června a již nyní se zde vyrábí kontejnery Big Box Maximus 1212 a ClickPall. Bude ale primárně zaměřena na nové produkty, jejichž výroba bude zahájena v roce 2019.

Skupina Schoeller Allibert do svého rozvoje neustále investuje, a to zejména díky tomuto zcela novému modernímu výrobnímu místu, které bude modelovou výrobnou pro budoucí zařízení skupiny.

Při příležitosti otevření nové haly společnost Schoeller Allibert pozvala asi tři desítky zástupců z řad odborného tisku na prohlídku závodu a zároveň pro ně připravila podrobnou prezentaci nejinovativnějších produktů společnosti Schoeller Allibert, jakými jsou Magnum Optimum® 595, nový IBC kontejner Combo Fructus® který získal ocenění v soutěži Obal roku 2018,  Maximus® 1212, plastová paleta Rackpal a další nejnovější přepravky a boxy. Ty novinářům odprezentoval v showroomu samotný management společnosti.

Výroba kontejnerů Schoeller Allibert v Beringenu má kromě vnitřní plochy 6 000 m2 i venkovní skladovací prostor 3,500 m2. Specializuje se hlavně na vstřikování velkoobjemových vratných beden a boxů. Produkuje přibližně 700 kusů „velkých boxů“ denně v libovolné barvě a se zákaznickým specifickým horkotiskem. Schoeller Allibert si vybral lokalitu Beringen (Belgie) pro svou perfektní polohu v regionu Beneluxu, přímo mezi Německem a Francií, což jsou nejvýznamnější trhy z hlediska prodeje.

Guy Wastiau, renomovaný belgický architekt, se inspiroval z práce realizované v dalších továrnách skupiny a přišel s nevšedním tvarem budovy, který je velmi charakteristický pro kulaté svahy, které symbolizují tok plastu v procesu vstřikování.

Nová výrobna běží v kontinuálním nepřetržitém provozu a zaměstnává tým 40 zaměstnanců přímo na místě. Toto zařízení disponuje největšími výrobními stroji v regionu Beneluxu, a zaměřuje se hlavně na největší produkty společnosti Schoeller Allibert, jako je Big Box Maximus 1212, určený mimo jiné pro ovoce nebo plastový ClickPall pro petrochemický průmysl.

Schoeller Allibert Group také v současné době vyvíjí nové výrobky, které budou vyráběny v této továrně a uváděny na trh do roku 2019. Další příklady budoucího sortimentu budou nestohovací boxy, které mohou být použity k ochraně zboží před vodou v případě záplav. Voda je pro zboží vždy rizikem, které je ale možné eliminovat.

Ludo Gielen, šéf strate gického růstu ve společnosti Schoeller Allibert Group:

,,Továrna Greenfield Beringen má perfektní polohu v srdci Beneluxu a mezi západním Německem a severní Francií. Proto nám pomůže růst a dodávat další výrobky týkající se trhu Beneluxu, ale i pro vnitřní požadavky společnosti Schoeller Allibert z Německa a Francie.“

Závod Beringen, který má být modelovým továrním závodem všech budoucích továren skupiny, jednoznačně posiluje skupinovou strategii, týkající se vývoje firmy nejen v regionu Beneluxu. Hlavní trhy, které jsou v současné době obsluhovány v této oblasti, jsou zemědělství, potravinářství a zpracování potravin, průmyslová a chemická výroba, nápojový průmysl a pooling. Mnoho odvětví se stále vyššími očekáváními budou pokryty nabídkou sortimentu z továren Schoeller Allibert.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP