Telekomunikační firmu ČD-Telematika, dceřinou společnost Českých drah, nově povede Jan Hobza. Dnes se stal předsedou představenstva společnosti, do funkce ho zvolila valná hromada podniku. Dnes o tom informovala ČD-Telematika. Hobza, který byl dosud manažerem ve firmě IBM, na pozici vystřídal Michala Krapince, který se na jaře přesunul do čela mateřských Českých drah.

Představenstvo ČD – Telematiky je tak opět kompletní. V tříčlenném představenstvu nadále pokračují jeho dva dosavadní členové David Wolski a Tomáš Businský.

Hobza v ČD-Telematice už v minulosti působil. „Mým cílem je, aby společnost patřila v rámci Skupiny ČD i nadále k těm nejúspěšnějším a rozvíjela své dovednosti jak v rámci mateřské skupiny, tak i mimo ni. Klíčové pro další úspěch naší společnosti bude rozvoj kompetencí v oblasti telekomunikačních služeb a kybernetické bezpečnosti a poskytování služeb datových center. Budeme se soustředit na to, abychom naše služby poskytovali v nejvyšší kvalitě za nejvýhodnější ceny jak do skupiny, tak státním a komerčním zákazníkům,“ popsal své cíle Hobza.

Hobza v posledních 11 letech působil na různých manažerských pozicích ve společnosti IBM, nejdéle jako manažer softwarové divize pro centrální Evropu. V minulosti byl také obchodním ředitelem v Asseco Czech Republic. Zkušenosti má také z veřejné správy, před lety pracoval na tehdejším ministerstvu informatiky.

ČD-Telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi. Firma zaměstnává přes 500 lidí, patří do skupiny Českých drah. Společnost v loňském roce přes pokračující pandemii zvýšila zisk na 109,7 milionu korun, což je meziročně o skoro 40 procent více. O 21 procent stouply tržby společnosti na 2,03 miliardy korun.

Zdroj  :ČTK