DPP

[quote]Wolfgang Niessner (63) stojí v čele mezinárodního logistického koncernu Gebrüder Weiss od roku 2005. Jeho významnými úspěchy korunovaná profesní dráha na konci roku skončí – alespoň co se operativního řízení týče. Jak oznámila dozorčí rada společnosti, Wolfgang Niessner odchází 31. 12. 2018 plánovaně do penze.[/quote]

„Wolfgang Niessner posunul společnost Gebrüder Weiss ve všech ohledech dále“, říká Caspar Einem, předseda dozorčí rady Gebrüder Weiss.

„Jeho éra se vyznačuje důslednou profesionalizací a inteligentní expanzí.“

Pod jeho vedením se společnost, jejíž kořeny sahají až do 15. století, rozrostla v mnoha odvětvích téměř dvojnásobně. V roce 2004 činil obrat společnosti Gebrüder Weiss 700 milionů euro, dnes je to 1,55 miliard. Počet poboček se zvýšil ze 102 na 150. Počet zaměstnanců vzrostl z téměř 3 500 na více než 7 000.

„Wolfgang Niessner se ukázal být zcela důstojným nástupcem Heidi a Paula Senger-Weissových a svému nástupci předává naprosto zdravou firmu, která se po celém světě prezentuje jako kvalitní poskytovatel služeb v mnoha odvětvích logistiky. Se svým portfoliem služeb a výrazným týmovým duchem je dobře připravená na budoucí rozvoj. Za tuto skvělou práci patří Wolfgangu Niessnerovi nejvyšší uznání dozorčí rady a všech zaměstnankyň a zaměstnanců společnosti“, říká Caspar Einem.

Wolfgang Niessner složí svou funkci předsedy představenstva a člena představenstva odpovědného za divizi pozemní přepravy na konci roku. Předpokládá se, že v nadcházejícím roce Wolfgang Niessner posílí dozorčí radu Gebrüder Weiss a zůstane tak i nadále ve společnosti činný.

Novým předsedou představenstva bude Wolfram Senger-Weiss

Nástupcem Wolfganga Niessnera na pozici předsedy představenstva nebude nikdo neznámý: Od ledna 2019 ponese hlavní odpovědnost za osudy mezinárodního logistického koncernu Wolfram Senger-Weiss. Také Wolfram Senger-Weiss je už od roku 2005 členem představenstva Gebrüder Weiss a je odpovědný za rezort financí, právní oddělení, nákup, správu nemovitostí, HSEQ, interní revize a M&A.

„Wolfram Senger-Weiss se po celou éru Niessnera podílel na všech podstatných strategických iniciativách společnosti. Jsme přesvědčeni, že pan Senger-Weiss úspěšně provede firmu všemi úskalími naší doby a zajistí pro GW stálou pozici mezi celosvětově významnými poskytovateli logistických služeb“, tolik Caspar Einem.

Wolfram Senger-Weiss je od roku 2012 prezidentem rakouského centrálního svazu Spedice & Logistika a v této funkci je také odpovědný za rakouskou logistickou pobočku. Tento rodák z Vorarlberska žije ve Vídni a pravidelně pendluje mezi centrálou Gebrüder Weiss v Lauterachu ve Vorarlbersku a pobočkou ve Vídni. Wolframu Senger-Weissovi je 47 let, je ženatý a má tři děti.

Odchodem Wolfganga Niessnera dojde ke změně také u pozice člena představenstva pro pozemní přepravu. Členem představenstva pro toto odvětví se stane Jürgen Bauer (48), dlouholetý regionální vedoucí GW východ. Peter Kloiber bude jako doposud odpovědný kromě KEP a New Business také za ústřední odvětví IT služby, personální rozvoj, Brand management a komunikace, logistika a výzkum a vývoj. Heinz Senger-Weiss bude odpovědný za odvětví Air & Sea, distribuce a clo.

„Dozorčí rada je s vývojem společnosti celkově velmi spokojená“, říká Caspar Einem.

„Těší nás tedy, že od nadcházejícího roku budou v představenstvu i nadále čtyři osvědčení manažeři, kteří v minulých letech výrazně přispěli k úspěchu společnosti a dávno prokázali, že je pro ně důležité zachovat specifickou pracovní atmosféru, kterou mnozí označují jako Orange Family.“

Tímto oznámením o změně ve vrcholovém managementu chce společnost s dostatečným předstihem informovat své zaměstnance, zákazníky a partery o změnách v představenstvu. Wolfram Senger-Weiss a Jürgen Bauer se ke svým novým pozicím vyjádří až na začátku roku 2019.