[quote]Více než 60 milionů korun letos investuje olomoucká radnice do oprav silničních komunikací a chodníků ve městě. Ve srovnání s loňským rokem jsou tyto investice letos vyšší zhruba o deset milionů korun, řekl ČTK primátor Antonín Staněk.[/quote]

Sedm plánovaných akcí, na které je vyčleněno 22,4 milionu korun, dostalo od radních prioritu.

,,Nejvyšší jednorázovou částku 5,5 milionu korun jsme uvolnili pro opravu Dobnerovy ulice v rozsahu od Stupkovy po ulici Na Chmelnici. Vedl nás k tomu výrazně zhoršený technický stav komunikace i chodníků, stejně jako chystaná bytová výstavba,“ uvedl Staněk

Další větší opravu za 3,2 milionu korun letos dělníci provedou například v Křelovské ulici v Řepčíně. Na seznamu plánovaných oprav jsou i chodníky v ulicích Dobrovského, I. P. Pavlova, Dvořákova a na třídě Svornosti. V Dvořákově ulici bude navíc zřízena i nová autobusová zastávka.

Pro celoroční drobnější údržbu prostřednictvím Technických služeb města Olomouce se počítá s téměř 40 miliony korun a pět milionů korun zůstává jako rezerva.

,,Případnou rezervu hodláme použít pro náhradní trasování hromadné i individuální dopravy v souvislosti s budováním protipovodňových opatření v ulici Komenského,“ dodal Staněk.

Zdroj: ČTK