Zdroj: Freeimages.com

[quote]V ostravské zoologické zahradě vznikne parkovací dům, který by měl rozšířit kapacitu 480 parkovacích míst o dalších 200. Novinářům to řekl primátor Tomáš Macura.[/quote]

,,Dlouhodobě samozřejmě registrujeme deficit parkovacích míst před zoologickou zahradou. Pochopitelně se ten deficit projevuje hlavně o víkendech a o svátcích. Město už před nějakou dobou zadalo studii, jejímž výsledkem je záměr vybudovat nový parkovací objekt mezi parkovišti jedna a dva,“ uvedl Macura.

Dvoupodlažní parkovací dům bude podle primátora stát v místě zdemolované vily. Měl by zamezit situacím, kdy návštěvníci zoo blokují parkovací místa lidem z domů v okolí.

V nejbližších dnech by měly začít práce na projektové dokumentaci za 850.000 korun bez DPH. Město už vybralo společnost, která dokumentaci zpracuje. Příprava stavby by podle Macury měla být hotová v příštím roce a vlastní stavba v roce 2019.

,,Jinak ten parkovací objekt je v trase uvažované městské lanovky, takže bude dimenzován tak, aby mohl do budoucna sloužit jako cílová stanice,“ řekl Macura.

Součástí stavby bude také pěší propojení parkovišť a parkovacího domu směrem ke vstupu do zoo. Náklady by neměly být vyšší než 90 milionů korun.

Ostravská zoologická zahrada, která loni oslavila 65 let od svého založení a chová přes 400 druhů zvířat, loni podruhé prolomila hranici půl milionu návštěvníků. Zavítalo do ní 509.336 lidí, což je zhruba o 19.000 více než o rok dříve. Zahrada tak patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v regionu. Ve špičce k zahradě přijíždí až 2000 automobilů.

Zdroj: ČTK